2008 Staff Directory

From Peace Corps Wiki
Revision as of 18:35, 1 May 2011 by 68.55.109.242 (Talk)

(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to: navigation, search


Name
Office
Title
Abraham, Thalia AF Staffing Analyst
Blake, Larry AF Chief Administrative Officer
Brown, Barbara AF Program and Training Advisor
Devine, Emma AF AF/Intern
Djondo, Christine AF Country Director - At Large
Lange, Allison AF COUNTRY DESK OFFICER Safety and Security
McKoy, Henry AF Regional Director
Mclintock, Natasha AF EXECUTIVE ASSISTANT
Small, Marilynn AF Operations Assistant
Adjagba, Jerome AF / Benin Laboratory Technician
Adjibogoun, Noel AF / Benin Safety and Security Coordinator
Amoussou-Guenou, Hervé AF / Benin General Service Assistant
Aniambossou, Audrey AF / Benin Receptionist/Secretary
Bio, Jacques AF / Benin APCD/Small Enterprise Development
Blassou, Christine AF / Benin Medical Secretary
Cadja, Pascal AF / Benin GSO
Cowan, Sheryl AF / Benin Country Director
Deen, Matina AF / Benin IT Specialist
Dobossou, Marie-Jose AF / Benin Cashier
Erickson-Mamane, Lauren AF / Benin APCD Health/Environment
Gbaguidi, Aline AF / Benin Laboratory Technician
Honvo-Bello, Florence AF / Benin Training Manager/Program
Kinvi-Alihonou, Elise Dovi AF / Benin Administrative Assistant
Kpadonou, Rufin AF / Benin PCMO
Kpakpo, Marthe AF / Benin Training Secretary/IRC Manager
Lomo, Agnes AF / Benin PCMO
Martin, Anne AF / Benin Administrative Officer
Matchoudo, Salomon AF / Benin Program Assistant EA/RCH
Mickelburgh, Tara AF / Benin PCVL - KANDI
Reifsnyder, Anne AF / Benin PCVL-PARAKOU
Sayi, Colleen AF / Benin Financial Assistant
Sayi-Lema, Francoise AF / Benin Executive Assistant / SPA-PCPP Coordinator
Siegler, Richard AF / Benin PCVL-NATITINGOU
Soumonni, Maria AF / Benin APCD/Education
Tigo, Eugene AF / Benin Messenger
Toudonou, Yves AF / Benin Training Logistician
Collins, Gilbert AF / Botswana Administrative Officer
Gaetwesepe, Baitumetse AF / Botswana Language & Cross Culture Facilitator
Garrett, Cameron AF / Botswana
Josiah, Thuso AF / Botswana Safety and Security Coordinator
Kabikwa, Eric AF / Botswana IT Specialist
Keokilwe, Boitumelo AF / Botswana Medical Receptionist
Lekwale, Diwetty AF / Botswana Language & Cultural Facilitator
Letsholo, Michael AF / Botswana Language & Cross Culture Facilitator
Letshwiti, Dikitso AF / Botswana Pepfar Program Assistant
Maphane, Pinny AF / Botswana APCD/Program Manager
McClure, Peggy AF / Botswana Country Director
Mmolawa, Ephraim AF / Botswana Driver/Logistican
Modikwa, Meshack AF / Botswana Driver
Moeng, Goitsemang AF / Botswana Admin Assistant (PEPFAR)
Mogotsi, Magdaline AF / Botswana Cashier
Molosiwa, Ronald AF / Botswana Training Manager
Monkatsu, Patrick AF / Botswana Driver
Mpoloka, Elizabeth AF / Botswana PCMO
Namanyane, Thapelo AF / Botswana PCMO
Nlondiwa, Gladys AF / Botswana Financial Assistant
Ramatebele, Sidney AF / Botswana General Services Officer
Seroke, Onicah AF / Botswana Receptionist
Sitambi, Mirriam AF / Botswana Executive Secretary
Tsheole, Oteng AF / Botswana Language and Cross Cultural Coordinator
Adkisson, Karen AF / Burkina Faso PCMO
Armour, Heather AF / Burkina Faso APCD/Small Economic Development
Barry, Dramane AF / Burkina Faso GSO Assistant
Bationo, Xavier AF / Burkina Faso IT Specialist
Compaore, Mahamadou AF / Burkina Faso Financial Assistant, ITS Backup
Compaore, Marcel AF / Burkina Faso Cashier
Compaore, Vincent AF / Burkina Faso Homestay, Cross-Culture Coordinator
Congo, Harouna AF / Burkina Faso Safety and Security Coordinator
Coulibaly, Siaka AF / Burkina Faso PST Trainer
Coulidiaty, Armande AF / Burkina Faso Information Resource Center Manager
Diallo, Souleymane AF / Burkina Faso PST Trainer
Diarra, Mariam AF / Burkina Faso PST Secretary
Girard, Sylvie AF / Burkina Faso PCMO
Gnavi, Gisele AF / Burkina Faso PST Trainer
Kabore, Robert AF / Burkina Faso Driver
Kaboui, Veronique AF / Burkina Faso Admin Secretary/Receptionist/Travel Coordinator
Kiemtore, Firmin AF / Burkina Faso PST Trainer
Kiendrebeogo, Sebraogo AF / Burkina Faso APCD/Secondary Education
Knieriemen, Marily AF / Burkina Faso Country Director
Kokwagah, James AF / Burkina Faso GSO
Lompo, Marguerite AF / Burkina Faso Volunteer Support Officer
Mantoro, Zallia AF / Burkina Faso APCD/Girls Education
Millogo, Claude AF / Burkina Faso APCD/Health
Millogo, Theophile AF / Burkina Faso PST Trainer
Nana, Halizetta AF / Burkina Faso Receptionist
Ouedraogo, Bienvenu AF / Burkina Faso PST Trainer
Pare, Issouf AF / Burkina Faso Driver
Sanfo, Idrissa AF / Burkina Faso Driver
Sawadogo, Denise AF / Burkina Faso Voucher Examiner
Sawadogo, Mathurin AF / Burkina Faso GEE Technical trainer
Tang, Sheila AF / Burkina Faso APCD/Admin.
Wangrawa, Jean -Baptiste AF / Burkina Faso Messenger
Yameogo, Salomon AF / Burkina Faso Program Assistant
Yaoda, Mariame AF / Burkina Faso Medical Secretary
Younga, Thierry AF / Burkina Faso Training Manager
Zongo, Jean AF / Burkina Faso PST Director
Ahanda, Kim AF / Cameroon APCD Health
Amadou, Toukour AF / Cameroon Program and Training Assistant
Anderson, Chad AF / Cameroon PCMO
Beighle, James AF / Cameroon APCD/SED
Boko, Daniel AF / Cameroon Mail Clerk
Dhedet-Lanza, Genevieve AF / Cameroon APCD/Admin.
Duty, Officer AF / Cameroon Duty Officer
Eyong, John AF / Cameroon Cashier
Ham, James AF / Cameroon Country Director
Ibrahim, Salle AF / Cameroon Training Admin/Logistician
Ibrahima, Iya AF / Cameroon Janitor
Issock, Victorine AF / Cameroon Executive Secretary
Kwenthieu, Gaby AF / Cameroon APCD/Generalist
Lekunze, Ruth AF / Cameroon Safety and Security Coordinator
Mbassa, Rikam AF / Cameroon Property Manager
Mbella, Mary AF / Cameroon Receptionist/Secretary
Mbong, Nancy AF / Cameroon Administrative Clerk
Ngong, Mathias AF / Cameroon Driver
Ngoube, Sylvie AF / Cameroon Program and Training Assistant
Njiti, Clement AF / Cameroon Associate Director for Agroforestry
Nkotto, Ghislaine AF / Cameroon Program Secretary
Nyanga, Paul AF / Cameroon Admin. Assistant
Oumarou, Atiko AF / Cameroon Driver
Passiri, Paul AF / Cameroon Driver
Sitcheu, Michel AF / Cameroon IT Specialist
Tamboula, Dieudonne AF / Cameroon Janitor
Tamo, Georgette AF / Cameroon Medical Secretary
Tawouefang, Antoine AF / Cameroon Driver
Teku, Samuel AF / Cameroon Driver
Tiomajou, David AF / Cameroon Training Manager
Waah, Sally AF / Cameroon Volunteer Records Clerk
Wirsiy, Donald AF / Cameroon Janitor
Wiryen, Cyprian AF / Cameroon GSO
Wogu, Ann AF / Cameroon PCMO Nurse
Yisah, Joseph AF / Cameroon Driver
Araujo, Neusa AF / Cape Verde Training Manager
Balde, Joana AF / Cape Verde Resource Center Manager
Bear, Debora AF / Cape Verde PCMO
Cabral, Carolino AF / Cape Verde APCD/Community Development
de Lima, Jose AF / Cape Verde IT Specialist
De Pina, Jose AF / Cape Verde Building & Maintenance / Driver
Fonseca, Maria AF / Cape Verde Admin. Assistant/Cashier
Goncalves, Luis AF / Cape Verde APCD/Administration
Lima, Claudia AF / Cape Verde Secretary
Mendonca, Hilario AF / Cape Verde Safety and Security Specialist
Monteiro, Candida AF / Cape Verde Medical Secretary
Reis, Jose AF / Cape Verde Administrative Clerk / Driver
Reyes, Yonis AF / Cape Verde Acting CD - APCD/Education
Sanha, Malam AF / Cape Verde GS Coordinator/ Training Logist
Veiga, Danielson AF / Cape Verde Post Medical Advisor
Weiss, Henry AF / Cape Verde Country Director
Appelhagen, Julie AF / CDU Country Desk Assistant
Baker, Evan AF / CDU Country Desk Assistant
Bohn, Julie AF / CDU Country Desk Officer
Brown, Jennifer AF / CDU Country Desk Officer
Burns, Jason AF / CDU Country Desk Assistant
Butron, Patricia AF / CDU Country Desk Officer
Chipili, Melissa AF / CDU Country Desk Assistant
Foden, Lynn AF / CDU Chief of Operations
Lee, Heather AF / CDU Country Desk Officer
Lewis, Nicole AF / CDU Country Desk Assistant
Martin, John AF / CDU Country Desk Officer
McDonald, Heather AF / CDU Country Desk Assistant
Rigalo, Krista AF / CDU Country Desk Officer
Sanchez-Perojo, Alberto AF / CDU Country Desk Officer
Schiller, Mika AF / CDU Country Desk Assistant
Schweiger, Jessica AF / CDU Country Desk Assistant
Stevens, Amy AF / CDU Country Desk Officer
Afework, Tegist AF / Ethiopia Cashier
Alemayehu, Abebe AF / Ethiopia Safety and Security Coordinator
Alemayehu, Tedla AF / Ethiopia Consultant
Dechassa, Gemechu AF / Ethiopia General Services Officer
Eshete, Yemisrach AF / Ethiopia Administrative Assistant
Fikre, Girma AF / Ethiopia Training Manager
Gemechu, Fisseha AF / Ethiopia Driver/Mechanic
Hailu, Achamyelesh AF / Ethiopia Medical Secretary
Jordan, Lisa AF / Ethiopia APCD/Community Health and Economic Development (CHED)
Kebede, Samuel AF / Ethiopia IT Specialist
Parr, Peter AF / Ethiopia Country Director
Rooney, Burdett AF / Ethiopia PCMO
Seyoum, Sehene AF / Ethiopia Executive Secretary
Shibiru, Solomon AF / Ethiopia Driver/Mechanic
Tessema, Shawel AF / Ethiopia GSO Assistant
Wilson, Eric AF / Ethiopia APCD/Administration
Wondimu, Meskerem AF / Ethiopia Driver/Mechanic
Yigezu, Tena AF / Ethiopia Program Assistant
Yitbarek, Kassahun AF / Ethiopia Driver/Mechanic
Yusuf, Tirunesh AF / Ethiopia Janitor
Aiyegbo, Juliana AF / Gambia Financial Specialist
Bah, Muhammadou AF / Gambia Language & Cultural Helper
Bayo, Kanimang AF / Gambia Training Administrative Assistant
Bodeen, Tim AF / Gambia Administrative Officer
Camara, Alhagie AF / Gambia Driver/Mechanic
Camara, Bakary AF / Gambia Language & Cultural Helper
Ceesay, Kineh AF / Gambia Executive Secretary
Cham, Lamin AF / Gambia IT Specialist
Dumbuya, Sarjo AF / Gambia Language & Culture Coordinator
Fatty, Mustapha AF / Gambia Site Administrator
Jallow, Alpha AF / Gambia Safety & Security Specialist
Kabba, Sainabou AF / Gambia Cashier
Kah, Barbara AF / Gambia PCMO
Keita, Ida AF / Gambia Language & Cultural Helper
McConnell, Mike AF / Gambia Country Director
Ndene, Sophie AF / Gambia Medical Secretary
Ngum, Modou AF / Gambia Language & Cultural Helper
Njie, Adam AF / Gambia Language & Cultural Helper
Njie, Aminata AF / Gambia PCMO
Njie, Sheriffe AF / Gambia GSO
N'Jie, Tony AF / Gambia TDY AO
Saidy, Gibril AF / Gambia Administrative Assistant/Receptionist
Sallah, Baboucarr AF / Gambia Language & Cultural Helper
Sallah, Mariatou AF / Gambia Training Manager
Secka-Jack, Yamai AF / Gambia APCD/Education
Sowe, Fatou AF / Gambia Volunteer Support Assistant
Sowe, Haddy AF / Gambia Language & Cultural Helper
Stubina, Rodney AF / Gambia Acting Country Director; APCD/Environment
Sumbunu, Gibril AF / Gambia APCD/Health
Wadda, Sulayman AF / Gambia Assistant GSO
Aboagye-Nyarko, Felix AF / Ghana Training Manager
Adarkwa, Juliana AF / Ghana
Addipa, John AF / Ghana APCD/Water/Sanitation & Health Education
Affotey, Otu AF / Ghana Maintenance Personnel
Allen, Carl AF / Ghana PCVL - Tamale
Ammah, Beryl AF / Ghana Volunteer Records Assistant
Anthony, Adelaide AF / Ghana Executive Secretary
Appiah, Samuel AF / Ghana Assistant GSO / Mail Clerk
Assan, Alfred AF / Ghana Motor Pool Supervisor
Boamah, Joseph AF / Ghana APCD/Mathematics & Visual Art Education
Bridgewater, Pamela AF / Ghana
Cobbina, Ivy AF / Ghana PCMO
Daniels, Donna AF / Ghana PCVL HIV/AIDS Coordinator
Danquah, Samuel AF / Ghana APCD/Forestry/Environment
Danso, Kofi AF / Ghana Driver
Darkwa, Kingsley AF / Ghana Janitor
Djanie, David AF / Ghana Driver
Ehumah, Julius AF / Ghana Driver
Golledge, Robert AF / Ghana Country Director
Iddrissu, Mohamed AF / Ghana General Services Assistant - North
Kalu-Azu, Kate AF / Ghana Voucher Examiner/Cashier
Klah, Anthony AF / Ghana IT Specialist
Laryea, Leonora AF / Ghana Financial Assistant
Lotsu, Emmanuel AF / Ghana Education Coordinator
McNally, David AF / Ghana APCD/Small Enterprise Development
Nkulenu, Millicent AF / Ghana Medical Secretary
Noorah, Mary AF / Ghana APCD/Science and Computer Education
Nortey, Isaac AF / Ghana Driver
Nunoo, Nicholas AF / Ghana Janitor
Ofori-Atta, Samuel AF / Ghana Home Stay Coordinator, Techiman
Okine, Perpetua AF / Ghana Program Secretary/Receptionist
Okutah, Daniel AF / Ghana Safety and Security Coordinator
Patel, Avani AF / Ghana Administrative Officer
Sackey, Jonathon AF / Ghana Driver/Mechanic
Sebugah, Grace AF / Ghana Program Assistant - North
Segu, Kwame AF / Ghana GSO
Simpson, Michael AF / Ghana PCVL - Kumasi
Sullivan, Cynthia AF / Ghana PCMO
Bah, Assiatu AF / Guinea Cashier
Bah, Sekou AF / Guinea Driver
Barry, Alpha AF / Guinea Regional Coordinator
Barry, Mohamed AF / Guinea Education Project Assistant
Boiro, Ousmane AF / Guinea Regional Coordinator
Diabate, Mariama AF / Guinea Regional Coordinator
Diaby, Amadou AF / Guinea Training Manager
Diallo, Abdoulaye AF / Guinea APCD/Environment-Natural Resources Management
Diallo, Djenabou AF / Guinea Secretary/Receptionist
Diallo, Ousmane AF / Guinea Safety & Security Coordinator
Fofana, Mohamed AF / Guinea APCD/Education
Haba, Gerarld AF / Guinea Laboratoire
Kaba, Saranfi AF / Guinea Financial Assistant
Leno, Odette AF / Guinea Administrative Assistant
Leno, Suzanne AF / Guinea Executive Secretary
Limb, Annaliese AF / Guinea APCD/Health
Loua, Anne-Marie AF / Guinea Medical Secretary
Mcarthy, Yvonne AF / Guinea PCMO
McDonald, Jackson AF / Guinea
N'diaye, Samuel AF / Guinea Motor Pool Supervisor
Norris, Andrew AF / Guinea Administrative Officer
Patru, Tamipa AF / Guinea PCMO
Peterson, Stephen AF / Guinea Country Director
Romalis, Joshua AF / Guinea APCD/Small Economic Development
Sako, Alpha AF / Guinea General Services Officer/Administrative Assistant
Sangare, Sekou AF / Guinea IT Specialist
Soumah, Aboubacar AF / Guinea Building Management Contractor - Assistant GSO
Sow, Kadiatou AF / Guinea Executive Secretary
Adongo, Albert AF / Kenya IT Specialist
Amwayi, Jeremiah AF / Kenya driver
Byerwalter, Amy AF / Kenya APCD/Admin.
Gachanja, Godfrey AF / Kenya Motor Pool Supervisor
Gachie, Serah AF / Kenya Program Assistant-Education/SEDICT
Gichuru, Irene AF / Kenya Safety and Security Coordinator
Githungo, Martin AF / Kenya Driver
Hamisi, James AF / Kenya Messenger
Harun, Mary AF / Kenya PCMO
Haviland, Anne AF / Kenya APCD/Health
India, Grace AF / Kenya Executive Assistant
Justinian, Kaijage AF / Kenya Program Assistant/Health
Kibet, David AF / Kenya Language and Cross-Cultural Coordinator
Kibet, Timothy AF / Kenya APCD/Public Health
Kihu, Eunice AF / Kenya Voucher Examiner
Kinyanjui, Stephen AF / Kenya Driver
Kisomba, Gerald AF / Kenya Driver
Macharia, Robert AF / Kenya Mail/Key Operator
Maisiba, Isabella AF / Kenya Volunteer Records Clerk
Makani, Francis AF / Kenya Driver
Maruti, Joseph AF / Kenya Training Coordinator
Matiko, Kisegeti AF / Kenya Driver
Mbae, Martin AF / Kenya Cashier
Moller, Sylvia AF / Kenya PCMO
Muhungura, Peter AF / Kenya Driver
Munga, Ezekiel AF / Kenya Driver
Mungai, Eric AF / Kenya Finance Assistant
Mwangi, Danson AF / Kenya Driver
Ndung'u, Stephen AF / Kenya Driver
Njure, Simon AF / Kenya Training Manager
Okonji, Anthony AF / Kenya Program Assistant-PEPFAR
Okumu, Ruth AF / Kenya Language and Cross-Cultural Coordinator
Othieno, Louis AF / Kenya APCD/Small Business Development
Puvak, Kenneth AF / Kenya Country Director
Radeny, Enos AF / Kenya APCD Education
Ranneberger, Michael AF / Kenya
Ruze, Patricia AF / Kenya APCMO
Thairu, Elizabeth AF / Kenya GSA
Wanjira, Anne AF / Kenya Secretary/Travel Coordinator
Waringa, Doreen AF / Kenya Medical Assistant
Were, Ruth AF / Kenya PCMO
Wimber, Thomas AF / Kenya SRPTC
Carlson, Richard AF / Lesotho Administrative Officer
Fatokun, Johnson AF / Lesotho PCMO
Favaregh, Arlene AF / Lesotho PCMO
Hlabana, Malitaba AF / Lesotho Education Program Assistant
Lephoto, Clement AF / Lesotho APCD/Education
Letsella, Bernard AF / Lesotho Gardener
Machai, Majimisi AF / Lesotho Support Services Assistant/CHED
Majara, Ralintoane AF / Lesotho Driver
Maphatsoe, Nkotseng AF / Lesotho Safety & Security Coordinator/IRC Manager
Mofokeng, Lereko AF / Lesotho GSO
Mohapi, Mamothe AF / Lesotho Training Officer
Mokone, Makhauta AF / Lesotho Executive Secretary
Mooney, Edward AF / Lesotho Country Director
Nkoro, Eunicia AF / Lesotho Transit House Manager
Phakoana, Mamotena AF / Lesotho Medical Assistant
Pullanikkatil, Deepak AF / Lesotho IT Specialist
Putsoa, Margaret AF / Lesotho Cashier
Ramaliehe, Maliabo AF / Lesotho Janitor (Office Cleaner)
Ranooe, Lebohang AF / Lesotho Receptionist
Sefefo, Tsatsi AF / Lesotho Assistant GSO
Sula, Clement AF / Lesotho Driver
Tsehlana, Fumane AF / Lesotho Administrative Assistant
Andrianony, Eddy AF / Madagascar Language and Cross Culture Facilitator
Andriatahiny, Helianta AF / Madagascar Cashier
Barker, Amanda AF / Madagascar PCVL
Bull, William AF / Madagascar Country Director
Camara, Jeanne AF / Madagascar Language and Cross Culture Facilitator
Davenport, Leif AF / Madagascar APCD/ENVIRONMENT
Fanina, Jean AF / Madagascar Language and Cross Culture Facilitator
Joelson, Mirana AF / Madagascar Language and Cross Culture Facilitator
Jonah, Linda AF / Madagascar Co-GSO
Layfield, Linda AF / Madagascar Administrative Officer
Leondaris, Georges AF / Madagascar IT Specialist
Louis, Xavier AF / Madagascar APCD/Education
McGee, James AF / Madagascar
Peterson, Rachel AF / Madagascar PCVL
Rabearivelo, Hobiniaina AF / Madagascar Language and Cross Culture Facilitator
Rabetrano, Tahina AF / Madagascar Medical Secretary
Radasimalala, Jemima AF / Madagascar Education Program Assistant
Rafidison, Fabrice AF / Madagascar Logistics Procurement Coordinator
Rakotoarisoa, Lova AF / Madagascar Homestay Coordinator
Rakotomamonjy, Bruno AF / Madagascar Training Site Coordinator
Rakotomampionona, Lalasoa AF / Madagascar Receptionist/ IRC Librarian
Rakotondrabe, Vola AF / Madagascar Executive Secretary
Rakotondramena, Stanislas AF / Madagascar Program Assistant/Environment
Rakotonomenjanahary, Robert AF / Madagascar Safety & Security Officer
Ramananjato, Holy AF / Madagascar Administrative Assistant
Rambolamanana, Alain AF / Madagascar PCMO
Randria, Jouvin AF / Madagascar Language and Cross Culture Coordinator
Randrianatoandro, Mamy AF / Madagascar Driver/Mechanic
Ranjeva, Boda AF / Madagascar APCD/Health
Rasolomanatsoa, Franka AF / Madagascar Language and Cross Culture Facilitator
Ravelonjatovo, Ghislain AF / Madagascar Health Program and Safety Security Assistant
Raveloson, Marc AF / Madagascar Co-GSO
Razafiarison, Harimanana AF / Madagascar Admin Clerk
Razafindrafila, Jose AF / Madagascar Language and Cross Culture Facilitator
Razaiarimalala, Lucie AF / Madagascar Training Manager
Razanadrasoa, Viviane AF / Madagascar Personnel Assistant
Tondra, Joelle AF / Madagascar Program Assistant/Education
Walther, Bruce AF / Madagascar PCMO
Banda, Hector AF / Malawi S & S Coordinator
Bisani, Wellington AF / Malawi Training Director
Chibwana, Evelyn AF / Malawi Medical Secretary
Chisale, Woodson AF / Malawi Driver
Chitimbe, Kinnos AF / Malawi Driver
Chitwere, Gloriyah AF / Malawi Receptionist
Coleman, Amy AF / Malawi PCVL Education
Connors, Brian AF / Malawi APCD/Environment
Dzutse, Masauko AF / Malawi Janitor
Gawani, Joseph AF / Malawi Cashier
Kadiwa, Ines AF / Malawi GSA
Kamanga, Damiano AF / Malawi Information Tech. Spec.
Kamchetere, Newton AF / Malawi Program Assistant/Edu. & Env. and IRC Manager
Mahari, Maxwell AF / Malawi PCMO
McCartney, Victoria AF / Malawi PEPFAR Coordinator/HIV Specialist
Mkawa, Edith AF / Malawi APCD/Health
Mosier, Dale AF / Malawi Country Director
Mpelembe, Wenham AF / Malawi PST Logistician
Msanyama, Cornelius AF / Malawi Program Assistant/Health
Msukwa, Idah AF / Malawi Transit House Manager
Munthali, Lughano AF / Malawi Program Assistant/Edu. & Env.
Mwafulirwa, Natasha AF / Malawi Financial Assistant
Mwalwenje, Dora AF / Malawi APCD/Education
Mwaungulu, Betty AF / Malawi Exec. Assist.
Ndhlovu, Beston AF / Malawi GSO
Ngwira, Newton AF / Malawi Driver
Nyirenda, Saulos AF / Malawi Head Driver/mechanic
Palika, Henry AF / Malawi Driver
Phiri, Elaton AF / Malawi Janitor
Raspolic, Elizabeth AF / Malawi
Strater, Christine AF / Malawi Administrative Officer
Taulo, Syte AF / Malawi Gardener
Yeganeh-Arani, Erfan AF / Malawi PCMO
Adou-Lath, Claudine AF / Mali APCD/Health Education
Bagayoko, Adama AF / Mali Assistant PST Coordinator/ Water & Sanitation
Ballard, Andrea AF / Mali PCMO
Bocoum, Bocar AF / Mali Language & Training Coordinator
Cisse, Django AF / Mali IT Specialist
Cisse, Oumar AF / Mali APCD/Agriculture
Cissoko, Macki AF / Mali Program Assistant/SED
Clement, Kateri AF / Mali Country Director
Coulibaly, Mamadou AF / Mali Volunteer Support/Travel
Coulibaly, Sallah AF / Mali Skilled Maintenance Worker
Coulibaly, Seydou AF / Mali APCD/Small Enterprise Development
Dembele, Diatrou AF / Mali Temporary Translator Coordinator
Diabate, Assitan AF / Mali Administrative Assistant
Diallo, Ibrahim AF / Mali Volunteer Support Assistant
Diarra, Sylvie AF / Mali Assistant PST Coordinator/ Health Education
Hoffer, Kristine AF / Mali APCD/Natural Resource Management
Jubin, Marie-Claire AF / Mali Volunteer Support Coordinator
Keita, Aboubacar AF / Mali Motor Pool Assistant
Konate, Sambou AF / Mali Supply and Maintenance Coordinator
Kone, Yacouba AF / Mali Program Assistant/Agriculture and NRM
Macinanke, Dadoh AF / Mali Executive Secretary
Ndoye, Mamadou AF / Mali PST Language Coordinator
Samake, Mamadou AF / Mali Training Director
Sangare, Habibatou AF / Mali Assistant PST Coordinator/ Agriculture
Sani, Nazirou AF / Mali GSO Intern
Sanogo, Kadiatou AF / Mali Cashier
Sidibe, Nouhoum AF / Mali PST Language Coordinator
Simsik, Michael AF / Mali Program & Training Officer
Sissoko, Mamadou AF / Mali Assistant PST Coordinator/ NRM
Soumano, Adama AF / Mali GSO Assistant
Sow, Aissata AF / Mali PCMC
Sylvain, Badou AF / Mali Temporary Training Coordinator
Toungara, Aminata AF / Mali Cleaner/ Backup Assistant
Toure, Mohamed AF / Mali Transport Supervisor
Toure, Salifou AF / Mali Medical Secretary
Traore, Alkalifa AF / Mali Safety and Security Coordinator
Traore, Haoua AF / Mali APCD/Water and Sanitation
Traore, Kader AF / Mali Supply and Maintainance Clerk
Traore, Lucie AF / Mali Training/Program Secretary
Traore, Mama AF / Mali Assistant PST Coordinator/ SED
Traore, Mamadou AF / Mali Volunteer Support Assistant
Traore, Mariam AF / Mali Financial Specialist
Aw, Mohamadou AF / Mauritania APCD/Agriculture
Ba, Abdoulaye AF / Mauritania Driver
Ba, Dame AF / Mauritania Programming & Training Assistant/ GEE
Ba, Oumar Bouya AF / Mauritania Language Coordinator
Baba, Aminetou AF / Mauritania Voucher Examiner/ Travel Coordinator
Bagga, Mohamed AF / Mauritania APCD/Education
Ball, Ahmedou AF / Mauritania Handyman
Boubacar, Cheikh AF / Mauritania IT Specialist
Dia, Mamoudou AF / Mauritania Driver
Diagana, Khalilou AF / Mauritania Receptionist
Diallo, Alassane AF / Mauritania Driver
Diallo, Amerou AF / Mauritania Janitor
Diallo, Daouda AF / Mauritania APCD/Health
Diallo, Oumar AF / Mauritania Motorpool Coordinator
Diop, Abdoulaye AF / Mauritania GSO Assistant
Fall, Marie AF / Mauritania IT/IRC Coordinator
Gaye, Khady AF / Mauritania Executive Secretary
Gueye, Cheikh AF / Mauritania Volunteer Support Officer
Kane, Amel AF / Mauritania PCMO
Kane, Oumar AF / Mauritania Program Assistant/AGFO & EE
Macire, Mohamed Cheikh ould AF / Mauritania Safety and Security Coordinator
Mbodj, N'dieme AF / Mauritania Financial Assistant
Mint Babana, Fatimetou AF / Mauritania APCD/ Girls' Education & Empowerment
Mint El Baba, Aminetou AF / Mauritania GSO
Mohamed, Ghallat AF / Mauritania Medical Assistant
Moustapha, Bahena AF / Mauritania Programming & Training Assistant/Education
N'Diaye, Amadou AF / Mauritania Cashier/Travel
Nelson, Sarah AF / Mauritania PCMO
Ould El Moctar, Mouhamedou AF / Mauritania General Services Officer
Ould Jid, Othmane AF / Mauritania Handyman Assistant
Ould Rachid, Mohamed AF / Mauritania Janitor
Shaw, Obie AF / Mauritania Country Director
Sidna, Ahmeda AF / Mauritania Training Manager
Solomon, David AF / Mauritania APCD/Administration
Sow, Mohammed AF / Mauritania Medical Lab Assistant
Sy, Abdoul AF / Mauritania Driver
Sy, Hamet AF / Mauritania Driver
Andrade, Anabela AF / Mozambique Language and Cross Culture Facilitator in Boane
Bellama, David AF / Mozambique Country Director
Brown, Jeffrey AF / Mozambique Administrative Officer
Caetano, Ludovina AF / Mozambique Language and Cross Cultural Facilitator
Caetano, Simao AF / Mozambique Language and Cross Cultural Coordinator-Boane
Chamuco, Verna AF / Mozambique Cashier
Chan, Christine AF / Mozambique Medical Assistant
Chicupa, Paulo AF / Mozambique Safety & Security Specialist
Conceicao, Abdul AF / Mozambique On-call medical contractor
Da Silva, Anabela AF / Mozambique Executive Secretary
Dalepa, Angela AF / Mozambique Program Secretary/ Admin Assistant
Douglas, Heather AF / Mozambique PCVL
Goncalves, Claudia AF / Mozambique Training Manager
Griffin, Jessica AF / Mozambique PCVL
Gueba, Aderito AF / Mozambique Driver/Mechanic
LaLime, Helen AF / Mozambique
Langa, Custodio AF / Mozambique APCD/Education
Lihahe, Pedro AF / Mozambique Driver/Expeditor
Machanguana, Zinobia AF / Mozambique Program Assistant/Health
Majid, Noorjehan AF / Mozambique PCMO
Manhica, Alexandre AF / Mozambique Janitor
Manico, Alfredo AF / Mozambique Program Secretary/ Admin Assistant
Matsinhe, Sergio AF / Mozambique APCD/Education
Miambo, Domingos AF / Mozambique Language and Cross-Culture Facilitator in Boane
Nhampule, Constantino AF / Mozambique Driver/Purchase Clerk
Norin, Jenelle AF / Mozambique APCD Health
Parpourova, Marika AF / Mozambique Financial Assistant
Peul, Romaldina AF / Mozambique Receptionist
Sacramento, Isadora AF / Mozambique PCMO
Sakala, Cristina AF / Mozambique GSO
Sendela, Marcelino AF / Mozambique Program Assistant in Nampula Province
Uahala, Dimario AF / Mozambique IT Specialist
Zicuela, Joanisse AF / Mozambique Driver
Abrahams, Claud AF / Namibia IT Specialist
Ampueja, Armas AF / Namibia Driver
Amushila, Loise AF / Namibia Medical Secretary
Baldwin, Hannah AF / Namibia Country Director
Beukes, Yvette AF / Namibia Cashier
Damases, Sarah AF / Namibia Admin Asst./HR Contact
Detering, Charmaine AF / Namibia Administrative Assistant
Donkor, Clara AF / Namibia PCMO
Hashikutuva, Leonard AF / Namibia Administrative Assistant
Hindjou, Edward AF / Namibia Program Assistant - PEPFAR
Imene-schutt, Selma AF / Namibia APCD/Education
Jason, Mirjam AF / Namibia Programming and Training Assistant
Junius, Waldo AF / Namibia APCD/Education
Kamuhanga, Angeline AF / Namibia Janitor
Kasetura, Benna AF / Namibia PA Health/CCV Coordinator
Katjivena, Islasia AF / Namibia Receptionist
Kaurimuje, Jephta AF / Namibia Driver
Keramen, Blanche AF / Namibia Safety and Security Coordinator
Lockett, Lejeune AF / Namibia APCD Health
Mujoro, Stanley AF / Namibia Driver
Nakare, Hermine AF / Namibia Admin Secretary
Nalupe, David AF / Namibia Janitor
Ndara, Joseph AF / Namibia General Services Officer
Ochurus, Philomena AF / Namibia HIV/AIDS Technical Coordinator
O'Keefe, Helen AF / Namibia Administration Officer
Shafuda, Lawrence AF / Namibia Driver
Shilongo, Linda AF / Namibia Training Manager
Stuurmann, Kate AF / Namibia PCMO
Abdoulaye, Hamza AF / Niger Driver
Abdoulmoumouni, Amadou AF / Niger Driver
Aboubacar, Ousmane AF / Niger Eastern Regional Coordinator
Abrams, Mary AF / Niger Country Director
Amusa, Kabirou AF / Niger Safety and Security Coordinator
Beck, Natalie AF / Niger Peace Corps Volunteer Leader
Burns, Christopher AF / Niger APCD/Natural Resource Management
Clerc, Laurent AF / Niger PCMO
Dankoulou, Aichatou AF / Niger IRC Manager
Gado, Fatimata AF / Niger Administrative Assistant
Garba, Sariou AF / Niger Lab Technician
Guild, Elizabeth AF / Niger Peace Corps Volunteer Leader
Halilou, Ala AF / Niger Information Technology Specialist
Hama, Yacouba AF / Niger General Services Officer Clerk
Hamza, Abdou AF / Niger Training Site Manager
Hardy, Elizabeth AF / Niger Peace Corps Volunteer Leader
Kaba, Gaston AF / Niger APCD/Health
Keita, Boubacar AF / Niger Budget Assistant/Travel Assistant
Kittoe, Walter AF / Niger PCMO
Klein, Jimmie AF / Niger Peace Corps Volunteer Leader
Kodjo, Danboutou AF / Niger Driver
Mahaman, Aboubacar AF / Niger Training Director
Mahaman, Mani AF / Niger Language/Cross-Cultural Coordinator
Maidadji, Ousmane AF / Niger Chief Mechanic
Maina, Souleymane AF / Niger PTA/Health
Mamane, Boubacar AF / Niger Driver
Moumouni, Haoua AF / Niger Program and Training Assistant/Agriculture
Noma, Haoua AF / Niger Program and Training Assistant/NRM
Nuwanyakpa, Patricia AF / Niger APCD/Administration
Pacome, Antoine AF / Niger Driver
Salifou, Aminata AF / Niger Admin Secretary
Sangare, Yacouba AF / Niger APCD/Agriculture
Sidi, Assalama AF / Niger APCD/ED
Stephane, Victoria AF / Niger Administrative Secretary
Tanko, Issaka AF / Niger Receptionist
Tyson, Juliet AF / Niger Peace Corps Volunteer Leader
Yattara, Caroline AF / Niger Medical Secretary
Yattara, Dominique AF / Niger Executive Secretary
Yero, Abdoulaye AF / Niger Program and Training Assistant/CYE
Boye, Youssoupha AF / Senegal Thies Training Center AG Tech Trainer
Breton, Rose AF / Senegal PCMO
Brim-Deforest, Whitney AF / Senegal AG Assistant
Camara, Boubou AF / Senegal Driver
Coulibaly, Adama AF / Senegal Emergency Electrician
Dabo, El Hadj Aly AF / Senegal Language Trainer
Dabo, Fode AF / Senegal Janitor
Dia, Adama AF / Senegal Cashier
Dia, Fatimata AF / Senegal Language Trainer
Dia, Mamadou AF / Senegal Language Trainer
Diallo, Housseynatou AF / Senegal Language Trainer
Diallo, Mame Allassane AF / Senegal Driver
Diallo, Papa AF / Senegal Financial Assistant
Diatta, Aziz Vieux AF / Senegal Language Trainer
Diaw, Mamadou AF / Senegal APCD/Natural Resource Management
Diaw, Sidy AF / Senegal General Services Assistant
Diop, El Hadj Bamba AF / Senegal Language Trainer
Diop, Fatou AF / Senegal Thies Training Center Admin Assistant
Diop, Oulimata AF / Senegal Language Trainer
Diouf, Amady AF / Senegal General Services Specialist
Diouf, Simone AF / Senegal Thies Training Center Language Coordinator
Doelling, Fatoumata AF / Senegal PCMO
Fall, Bamba AF / Senegal Program Assistant SED
Faye, Abdourahmane AF / Senegal Driver
Faye, Regina AF / Senegal Language Trainer
Gizzi, Mark AF / Senegal Acting Country Director; APCD/SED
Glenn, Molly AF / Senegal APCD/Administration
Hedrick, Christopher AF / Senegal Country Director
Iyasu, Ararat AF / Senegal PCMO
Kande, Samba AF / Senegal Language Trainer
L'Anglais, Catherine AF / Senegal TDY Receptionist
Lopez, Jean Baptiste AF / Senegal Mechanic/Driver
Mane, Fatou AF / Senegal Language Trainer
Massaly, Famara AF / Senegal APCD/Agriculture
Mbaye, Aissatou AF / Senegal Language Trainer
Ndiaye, Jean Baptiste AF / Senegal Thies Training Center Administrator
Ndione, Amadou AF / Senegal Thies Training Center Admin Secretary
Ndongo, Mamadou AF / Senegal Safety and Security Specialist
Ndouye, Guy AF / Senegal IT Specialist
Oppong, Joseph AF / Senegal Bike Mechanic
Oualy, Bibi AF / Senegal Administrative Assistant/Receptionist
Rusnak, Kimberly AF / Senegal Health Assistant
Samba, Rokhaya AF / Senegal Program Secretary
Sane, Ibrahima AF / Senegal Driver
Savage, Michael AF / Senegal Area Peace Corps Medical Officer
Savane, Lamine AF / Senegal Language Trainer
Seck, El Hadj Malick AF / Senegal APCD/Health
Sene, Amy AF / Senegal Medical Secretary
Sene, Demba AF / Senegal Gardner
Sidibe, Demba AF / Senegal Program Assistant NRM
Sow, Ablaye AF / Senegal Driver
Sow, Aboubacar AF / Senegal Training Coordinator
Tano, Frederique AF / Senegal Administrative Assistant
Thiam, Mariama AF / Senegal TDY Medical Secretary
Traore, Awa AF / Senegal Thies Training Center Home-Stay Coordinator
Traore, Boubacar AF / Senegal Language Trainer
Wojnar-Diagne, Andrea AF / Senegal Sub-Regional Programming and Training Coordinator
Bangalee, Avania AF / South Africa PCMO
Biccard, Anne-Marie AF / South Africa PCMO
Campos, Sonia AF / South Africa Regional Medical Asst. Mgr.
Croukamp, Machiel AF / South Africa Safety and Security Coordinator
James, Brioni AF / South Africa Programming and Training Officer
Lelaka, Kori AF / South Africa Program Assistant
Makolomakwa, Koketso AF / South Africa Receptionist/Administrative Secretary
Mashego, Victor AF / South Africa Training Manager
Mekgwe, Bakae AF / South Africa Administrative Assistant
Milton, Lee-Anne AF / South Africa Regional PCMC (assist APCMO)
Mosoatlhe, Jeffrey AF / South Africa Driver
Mothle, Lazarus AF / South Africa Temporary Driver
Motsoko, Nthabiseng AF / South Africa Program Assistant
Msiza, Belinda AF / South Africa APCD NGO
Mthembu, Morgan AF / South Africa APCD/Education
Netshilongwe, Clifford AF / South Africa Driver/Messenger
Ngema, Kenny AF / South Africa Driver
Ngonyama, Seventeen AF / South Africa Motorpool Supervisor (Driver)
Peuse, Harlan AF / South Africa Country Director
Prickett, Jeffrey AF / South Africa Administrative Officer
Ryan, Rosemary AF / South Africa APCD - NGO
Seema, Simon AF / South Africa General Services Officer
Seloane, Abram AF / South Africa Driver
Shebe, Margaret AF / South Africa Cashier
Tau, Tshidi AF / South Africa Receptionist/Secretary/CRP
Tebeila, Michelle AF / South Africa IT Specialist
Teta, Tantaswa AF / South Africa Health Unit Receptionist/Secretary
Webber, Lydia AF / South Africa APCD Education
Yoshimoto, Cedric AF / South Africa APCMO
Diallo, Nwando AF / Swaziland Country Director
Dlamini, Frelimo AF / Swaziland Motorpool Coordinator
Fleck, Chadwick AF / Swaziland APCD/Health
Hadebe, Mahlubi AF / Swaziland Programme Assistant
Hlophe, Nelsiwe AF / Swaziland Medical Assistant
Kenny, Shirley AF / Swaziland Cashier
Lucke, Lewis AF / Swaziland
Luhlanga, Elliot AF / Swaziland IT Specialist
Magongo, Sandra AF / Swaziland General Services Assistant
Malaza, Musa AF / Swaziland Training Manager
Mavuso, Simon AF / Swaziland Driver
Mkhabela, Thandi AF / Swaziland Receptionist
Msibi, Nomfundo AF / Swaziland Language & Cultural Coordinator (TDY)
Msibi, Sandla AF / Swaziland Admin. Asst. - Finance
Nkosi, Stella AF / Swaziland APCD/Health
Santos, Daynese AF / Swaziland PCMO
Thwala, Norman AF / Swaziland Driver
Vilakati, Mfanafuthi AF / Swaziland Safety and Security Officer
Ally, Hiyana AF / Tanzania APCD/Health
Bairu, James AF / Tanzania Driver
Barnabas, Asia AF / Tanzania Executive Assistant
Dawson, Eligard AF / Tanzania APCD/Environment
Delem, Mshauri AF / Tanzania Program Officer for Emergency Plan HIV/AIDS
Eyango, Jean-Luc AF / Tanzania PCMO
Herman, Ezekiel AF / Tanzania Office Assistant
Jensen, Peter AF / Tanzania Permaculture Expert and Trainer
Kaaya, Flora AF / Tanzania General Services Assistant
Kaniki, Ng'washi AF / Tanzania Medical Secretary
Kasomambuto, Vivian AF / Tanzania Language and Cross Cultural Coordinator
Kateme, Paul AF / Tanzania Language and Cross Culture Coordinator
Kiiza, Elibariki AF / Tanzania PST Mechanical/Driver
Kinunda, Regina AF / Tanzania Travel/Administrative Assistant
Kiobya, Yahaya AF / Tanzania Homestay and Cross Culture Coordinator
Lubuva, Peter AF / Tanzania Language and Cross Cultural Coordinator
Makota, Angela AF / Tanzania Program Assistant Education
Medard, Dotto AF / Tanzania Health Technical Coordinator
Mhilu, Mponela AF / Tanzania PST Mechanical/Driver
Mkombozi, Mkumbukwa AF / Tanzania General Services Officer
Mntenga, Elsie AF / Tanzania Administrative Associate, PEPFAR
Mohammed, Mohammed AF / Tanzania Program Assistant Environment and Health Programs
Mollel, Endesh AF / Tanzania Volunteer Support Specialist
Moshi, Heavenlight AF / Tanzania Driver
Mpangala, Edith AF / Tanzania PCMO
Mrema, Rita AF / Tanzania Cashier
Msese, Japhet AF / Tanzania Driver/Mechanic
Msuka, Thomas AF / Tanzania APCD/Education
Mushi, Victoria AF / Tanzania Language Coordinator
Muya, Francis AF / Tanzania Driver/Dispatcher
Mwanyakunga, Jimmy AF / Tanzania Financial Assistant
Mwasengo, Stella AF / Tanzania PST Secretary
Mwasha, Israel AF / Tanzania Environment Technical Coordinator
Nyaruga, Jumapili AF / Tanzania Language and Cross Culture Coordinator
Proden, Pat AF / Tanzania APCD/Education-Acting CD
Retzer, Michael AF / Tanzania
Rugambwa, Margaret AF / Tanzania Training Manager
Saria, Francis AF / Tanzania Driver
Semboko, Salome AF / Tanzania Safety & Security Coordinator
Sungura, Seif AF / Tanzania Driver
Taluka, Eliezer AF / Tanzania IT Specialist
Tipton, Robert AF / Tanzania APCD/Admin.
Wakurila, Petronilla AF / Tanzania Language and Cross Cultural Coordinator
Agbodjan, Sewa AF / Togo IT Specialist
Ago, Neyou AF / Togo Executive Secretary
Anani, Alexis AF / Togo APCD Small Enterprise Development
Attipoe, Kafui AF / Togo Cashier/ Fiscal Officer
Awuku, Emmanuel AF / Togo Administrative Assistant
Bamaze, Tchao AF / Togo APCD/Health
Coussey, Kafui AF / Togo Secretary/Receptionist - Medical Office
Dickey, Paula AF / Togo PCMO
Djoteng, Stephen AF / Togo Safety and Security Assistant
Dunn, David AF / Togo
Ebulu, Rosemary AF / Togo Information Manager
Fianyeku, Kwame AF / Togo Driver/Logistician
Gokounous, Anna AF / Togo Volunteer Liason
Hunlede, Delphine AF / Togo Secretary/Receptionist
Kpadenou, Amewanou AF / Togo Secretary
Kpomblekou, Ayawavi AF / Togo APCD/GEE
Lee, Rebekah AF / Togo Country Director
Samani-Zozo, Blandine AF / Togo Training Manager
Sampil, Priscilla AF / Togo APCD/Admin.
Shalley, Sueto AF / Togo GSO
Tucker, Gabriel AF / Togo APCD HEALTH/ENVIRONMENT
Tussa, Aurelia AF / Togo RN PCMO
Wola, Kossi AF / Togo Storekeeper/Messenger
Arinaitwe, Joseph AF / Uganda Cashier
Badru, Kasasa AF / Uganda Driver
Biingi, James AF / Uganda General Service Officer
Browning, Steven AF / Uganda
Bulega, Henry AF / Uganda Driver
Byakutaga, Shirley AF / Uganda Training Manager
Cheptoris, Juliet AF / Uganda Technical Trainer/Coordinator
Flowers, Elizabeth AF / Uganda PCMO
Goveia, Jeffrey AF / Uganda APCD/Health
Kabahinda, Diana AF / Uganda Training Staff
Kabayo, Henry AF / Uganda Training Staff
Kaboggoza, Martha AF / Uganda Administrative Assistant
Kangume, Irene AF / Uganda Cross-Culture and Homestay Coordinator
Kobwemi, Florence AF / Uganda Financial Specialist
Mayende, Hidaya AF / Uganda Receptionist/Secretary
Musoke, Lucy AF / Uganda Resource Librarian
Mwandha, Ruth AF / Uganda Safety & Security Coordinator/Education PA
Nakubulwa, Laura AF / Uganda Executive Assistant
Namuleme, Edith AF / Uganda PEPFAR Administrative Assistant
Nyanzi, Anneliese AF / Uganda PCMO
Okodo, Patrick AF / Uganda IT Specialist
Olinga, Mary AF / Uganda APCD/Education
Sseremba, Karim AF / Uganda Driver
Thomas, McGrath AF / Uganda Country Director
Trimingham, Susan AF / Uganda Technical Trainer/Coordinator
Tusabe, Moses AF / Uganda Maintenance
Twesigye, Gordon AF / Uganda PEPFAR Coordinator/Crisis Corps
Abwino, Charles AF / Zambia Language Coordinator
Banda, Stephen AF / Zambia General Services Administrator
Bowa, Cynthia AF / Zambia PEPFAR Director
Bweupe, Cleopher AF / Zambia APCD/Fisheries
Chibowa, Tabitha AF / Zambia Receptionist
Chibulu, Mercy AF / Zambia Language Coordinator
DiBella, Jennifer AF / Zambia Programming and Training Officer
Fonner, Zachary AF / Zambia PCVL
Grainger, Tracy AF / Zambia Technical Trainer
Hamutakata, Ryvin AF / Zambia Language Coordinator
Hango'mba, Beene AF / Zambia PA CAHP/RED
Hill, Gillian AF / Zambia PCMO
Kakoma, Mizhi AF / Zambia Program Assistant-HAP
Kaluba, Musonda AF / Zambia APCD/ CAHP
Kwaleyela, Nalishebo AF / Zambia PCMO
Lembeta, Leonard AF / Zambia Language Coordinator
Lisulo, Wina AF / Zambia Cashier
Liuzzi, Richard AF / Zambia PCVL
Lungu, Frank AF / Zambia Driver/Expeditor
Machila, Innocent AF / Zambia Laguage Coordinator
Mahembe, Linah AF / Zambia General Services Secretary
Mbweeda, Teddy AF / Zambia IT Specialist
Miyanza, Milimo AF / Zambia Chief Accountant
Mubemba, Maybin AF / Zambia Language Coordinator
Muhalu, Joyce AF / Zambia Language Coordinator
Mukonta, Allan AF / Zambia Safety and Security Coordinator
Musanya, George AF / Zambia Language Coordinator
Musonda, Chileshe AF / Zambia Logistician
Musonda, Dorothy AF / Zambia Executive Secretary/VRA
Mwaba, Whiteson AF / Zambia Language Coordinator
Mwachilenga, Sally AF / Zambia Program Secretary
Mwale, Moses AF / Zambia Language Coordinator
Mwandalesa, Shepherd AF / Zambia General Service Assistant
Mwanza, Susan AF / Zambia HAP APCD
Nawa, Ivy AF / Zambia Administrative Officer
Nkandu, Priscilla AF / Zambia Administrative Assistant
Nonde, Evans AF / Zambia Language Coordinator
Ntulile, Harriet AF / Zambia Language Coordinator
Phiri, Donald AF / Zambia PA for RAP/LIFE
Phiri, Eness AF / Zambia Administrative Assistant/Programming Secretary
Schroeder, Lauren AF / Zambia PCVL
Shakankale, Nobutu AF / Zambia PCMO
Sikota, George AF / Zambia Training Director
Snell, Ashley AF / Zambia PCVL
Threlkeld, Cynthia AF / Zambia Country Director
Thurston, Jeremy AF / Zambia PCVL
Tolopa, Frank AF / Zambia Language Coordinator
Varma, Manesh AF / Zambia PCVL
Walh, Carl AF / Zambia PA for RAP/LIFE
Angelini, Mary CC Director
Bodrogligeti, Andrew CC Staff Assistant
Breuer, Christina CC Recruitment and Placement Specialist
McClintock, Marilee CC Program and Operations Specialist
Montpelier, Richard CC Recruitment and Placement Specialist
Horton, Amy CEN Director Center for Field Assistance and Applied Research
Jenkins, Sharon CEN Administrative Specialist
Warnke, Dennis CEN Chief Administrative Officer
Adams, Randolph CEN / FAD Program and Training Specialist (SED)
Bittenbender, Alyssa CEN / FAD Administrative Assistant
Bloome, Anthony CEN / FAD Information Communication and Technologies Specialist
Brendle, Kevin CEN / FAD Administrative Assistant
Buff, Jesse CEN / FAD Program and Training Specialist (Env/Ag)
Clark, Sarah CEN / FAD Intern
Croce, Kelly CEN / FAD Administrative Assistant
Eckel, Elizabeth CEN / FAD Administrative Assistant
Gomes, Matias CEN / FAD Intern
Gonzales, Linda CEN / FAD Program and Training Specialist (Education)
Green, Kathryn CEN / FAD Youth/SBD Programming and Training Specialist
Hampton, Bailey CEN / FAD Intern
Jacobs, Sandra CEN / FAD Program and Training Specialist (Org and Small Business)
Kambour, Frances CEN / FAD Program Specialist, Small Enterprise Development
Kling, Catherine CEN / FAD Program and Training Specialist (Health)
Miller, David CEN / FAD Program and Training Specialist (ENV)
Seufert, Margaret CEN / FAD Program and Training Specialist (Education)
Sykes, Agnieszka CEN / FAD Program and Training Specialist (Community Health/Water San)
Tomasek, Antoinette CEN / FAD Program and Training Specialist (Community Health/Water San)
Vacant, CEN / FAD Program and Training Specialist (Health)
Vacant, CEN / FAD Program and Training Specialist (Education)
Wingate, Therese CEN / FAD WID/GAD Coordinator
Blohm, Judee CEN / OTD Publications Expert
Burnham, Stacia CEN / OTD Resource Management Specialist
Carroll, Maureen CEN / OTD Expert Consultant
Everett, Cristina CEN / OTD Writer Editor
Ferguson, David CEN / OTD Library Technician
Fernekes, Kristen CEN / OTD Materials Development Management Specialist
Hart, Shilpa CEN / OTD Cross-Cultural and Diversity Training Specialist
Marsan, Seda CEN / OTD Infomation Technology Specialist
Needlman, Chuck CEN / OTD Overseas Staff Development Specialist
Record, Richard CEN / OTD Expert
Wadsworth, Gail CEN / OTD Expert
Womack, Vernell CEN / OTD Distribution Mgmt. Specialist
Albee, Jennifer CEN / OTD / SU Supervisory Training Specialist
Erickson, Elizabeth CEN / OTD / SU Training Specialist
Kerecman, Kristopher CEN / OTD / SU Administrative Assistant
Lammers, Seana CEN / OTD / SU Training Technician
Winchester, Joanne CEN / OTD / SU Training Technician
Asturias, Frances CEN / OTD / TSDU Expert
Benedyktova, Olena CEN / OTD / TSDU Unpaid Intern
Chacon, Amy CEN / OTD / TSDU Administrative Assistant
Cummings, Stacy CEN / OTD / TSDU Technical Training Specialist
Edwards, Rasa CEN / OTD / TSDU Language and Cross Cultural Specialist
Greenlee, Emily CEN / OTD / TSDU Intern
Handley, Abibata CEN / OTD / TSDU Overseas Staff Development Training Coordinator
Moles, Stephen CEN / OTD / TSDU Instructional Systems Specialist
O'Bryan, Gillian CEN / OTD / TSDU Intern
Smith, David CEN / OTD / TSDU Expert
Black, Jeremy CEN / RDD Evaluation Specialist
Capper, Joanne CEN / RDD Evaluation Specialist
Deogracias, Andrew CEN / RDD Intern
Ferrin, Cynthia CEN / RDD Partnership Development Coordinator
Guedenet, Charles CEN / RDD Program Analyst
Pardo, Bryce CEN / RDD Work Study Student
Sambuchino, Mary Kay CEN / RDD Administrative Assistant
Shambaugh, Jamie CEN / RDD Evaluation Specialist
Vacant, CEN / RDD Evaluation Specialist
Wayne, Sando CEN / RDD Program Support Assistant
Shank, Kurtis CEN / RDD / SPAUMB Administrative Assistant
Abolarin, Mofolasayo CFO Staff Assistant
Bellamy, Thomas CFO Deputy Chief Financial Officer
Burwell, Thomas CFO Expert
Groseclose, Shana CFO Executive Assistant
Hart, Lawrence CFO Planning Officer
Hay, Jeffrey CFO Expert
Jordan, Kim CFO Management Analyst
Schutter, George CFO Chief Financial Officer
Beil, Roxanne CFO / AFR OMS Contractor
Campos, Jorge CFO / AFR OMS Contractor
Canlas, Lea CFO / AFR Accountant
Donaldson, Joanne CFO / AFR OMS Contractor
Figueroa, Eric CFO / AFR Accountant
Homs, Patricia CFO / AFR OMS Contractor
Ingram, Norman CFO / AFR Accountant
Jassal, Simranjeet CFO / AFR Accountant
Lamb, Michael CFO / AFR OMS Contractor
Larson, Sue CFO / AFR OMS Contractor
Paul, James CFO / AFR Supervisory Accountant
Roberts-Krangar, Jessica CFO / AFR Accountant
Russell-Williams, Evelyn CFO / AFR Accountant
Sanders, Melodie CFO / AFR Supervisory Accountant
Walkinshaw, David CFO / AFR OMS Contractor
Wolfsheimer, Phillip CFO / AFR OMS Contractor
Clinkscales, Elizabeth CFO / ARCM Claims Officer
Defendeifer, Darren CFO / ARCM Domestic Cash Officer
Ghariani, Beya CFO / ARCM Overseas Cashier Liaison
Huston, Andrew CFO / ARCM Overseas Cashier Liaison
Klemp, Kenneth CFO / ARCM Expert
Minus, Jamell CFO / ARCM Overseas Cashier Liaison
Rosier, Alcindor CFO / ARCM Director of Accounts Receivable and Cash Management
Thomas, Kadeon CFO / ARCM Collections Officer
Aboye, Rahel CFO / BA Budget Analyst
Amsalu, Janet CFO / BA Budget Analyst
Bethon, Adam CFO / BA Budget and Analysis Team Manager
Covell, Phil CFO / BA Budget and Analysis Manager
Davis, Jack CFO / BA Budget Analyst
Earle, Jonathan CFO / BA Budget Analyst
Eastman, Charelle CFO / BA Budget Analyst
Eure, Danielle CFO / BA Budget Analyst
Evans, Stacy CFO / BA Budget Analyst
Headings, Mark CFO / BA Budget Analyst
Hunter, Gary CFO / BA Budget Analyst
Kentner, Loraine CFO / BA Budget Analyst
Knizer, Diane CFO / BA Budget Analyst
Koskinen, Mary CFO / BA Budget Analyst
Ley, James CFO / BA Budget and Analysis Team Manager
Malhotra, Archana CFO / BA Information Technology Specialist
MCMahon, Tracy CFO / BA Budget and Analysis Team Manager
Moss, Judith CFO / BA Budget Analyst
Riley, Sarah CFO / BA Budget Analyst
Saltzman, Stephanie CFO / BA Budget Analyst
Mitchell, Stephanie CFO / FPC Director of Financial Policy and Compliance
Arle, Kathleen CFO / FS Financial Management Specialist
Banks, Michael CFO / FS Information Technology Specialist
Bioni, Jean CFO / FS Expert
Brightwell, Angelica CFO / FS Financial Program Specialist
Butler, Kim CFO / FS Training Manager
Chitkara, Ashwini CFO / FS OFA Contractor
Datta, Debashish CFO / FS Odyssey Contractor
Deal, Jean CFO / FS Expert
Deehy, Suzanne CFO / FS Budget Management Analyst
Dunn, Wayne CFO / FS Contractor
Fotopoulos, Evangelos CFO / FS Consultant
Ganesan, Babu CFO / FS Consultant
Jain, Rajiv CFO / FS Financial System Technical Manager
Jones, David CFO / FS IT Consultant
Kemp, Charles CFO / FS Financial Systems Director
Kirnos, Alla CFO / FS Computer Specialist
Lubarski, Richard CFO / FS Financial Program Specialist
Meredith, Devin CFO / FS Expert
Miller, Jonathan CFO / FS Financial Program Specialist
Patel, Bhadresh CFO / FS Information Technology Specialist
Penn, Don CFO / FS Odyssey Consultant
Peracchia, David CFO / FS Financial Program Specialist
Poonuganti, Ram CFO / FS Odyssey Contractor
Saxena, Atul CFO / FS Odyssey Developer
Schmidt, Walter CFO / FS Computer Specialist
Sharda, Viren CFO / FS Odyssey Consultant
Slootsky, Irina CFO / FS IT Specialist
Train - A, CFO / FS Training Station
Train - B, CFO / FS Training Station
Train - C, CFO / FS Training Station
Train - D, CFO / FS Training Station
Train - E, CFO / FS Training Station
Train - F, CFO / FS Training Station
Train - G, CFO / FS Training Station
Train - H, CFO / FS Training Station
Train - I, CFO / FS Training Station
Train - J, CFO / FS Training Station
Train - K, CFO / FS Training Station
Train - L, CFO / FS Training Station
Train - M, CFO / FS Training Station
Train - N, CFO / FS Training Station
Train - O, CFO / FS Training Station
Train - P, CFO / FS Training Station
Train - Q, CFO / FS Training Station
Tremont, Kelly CFO / FS IT Specialist (DBA)
Vene, Linda CFO / FS Expert
Ward, Lisa CFO / FS Financial Program Specialist
Webber, Susan CFO / FS IT Specialist
Blake, Regina CFO / GAP Voucher Examiner
Budihardja, Mery CFO / GAP Accountant
Budiman, Lisa CFO / GAP Voucher Examiner
Cain, Matthew CFO / GAP Global Payment Specialist
Capodanno, Alan CFO / GAP Financial Management Officer
Combre, Stephanie CFO / GAP Accounting Technician
Conduah, Cudjoe CFO / GAP Voucher Examiner
Coulibaly, Rokia CFO / GAP Voucher Examiner
Curtis, Marie CFO / GAP Global Payment Specialist
Davis, Kay CFO / GAP Voucher Examiner
Davis, Sekou CFO / GAP Voucher Examiner
Dossa Sossavi, Edmond CFO / GAP Contractor
Douglas, Dana CFO / GAP Voucher Examiner
Fonseca, Lilian CFO / GAP Voucher Examiner
Guetat, Chantal CFO / GAP Voucher Examiner
Headley, Kenneth CFO / GAP Voucher Examiner
Kamara, Kenneth CFO / GAP Accountant
Langueu, Alain CFO / GAP Voucher Examiner
McGuire, Megan CFO / GAP Financial Management Officer
Mejia, Claudia CFO / GAP Voucher Examiner
Menon, Usha CFO / GAP Voucher Examiner
Noan, Dong CFO / GAP Financial Management Specialist
Qamar, Fauzia CFO / GAP Voucher Examiner
Rooney, Charle CFO / GAP Director, Office of Global Accounts Payable
Schneck, Chris CFO / GAP Financial Management Officer
Tadesse, Samson CFO / GAP Voucher Examiner
Tamere, Merone CFO / GAP Voucher Examiner
Tamre, Zelaleme CFO / GAP Voucher Examiner
Tanudjaja, Wim CFO / GAP Voucher Examiner
Thomas, Wilnetta CFO / GAP Global Payment Specialist
Tinney, Taylor CFO / GAP Administrative Assistant
Velilla, Ronald CFO / GAP Financial Management Specialist
Wilde, James CFO / GAP Financial Management Officer
Williams, Christopher CFO / GAP Administrative Clerk
Abood, Kari CFO / VPS Director of Volunteer & PSC Services
Cuttino, Claudia CFO / VPS Volunteer Financial Management Specialist
Fossum, David CFO / VPS Volunteer Certification Specialist
Nelson, Rhonda CFO / VPS PSC Financial Management Specialist
Nelson, Teneisha CFO / VPS Volunteer Financial Management Specialist
Niner, Charles CFO / VPS Financial Management Officer
Nwosu, Apollonia CFO / VPS PSC Financial Management Specialist
Ousley, Janet CFO / VPS Financial Management Specialist
Petrew, Stephanie CFO / VPS Administrative Assistant
Pham, Chi CFO / VPS PSC Financial Management Specialist
Tamere, Bethleham CFO / VPS Volunteer Financial Management Specialist
Yaremko, Jerry CFO / VPS Financial Program Specialist
Anderson, Edward CIO Chief Information Officer
Sall, Barbara CIO Chief Administrative Officer
Schneider, Mark CIO Administrative Assistant
Sgambati, Jacob CIO Management Analyst
Speed-Walker, Leneen CIO Managment Analyst
Blankenstein, Michael CIO / ARC Change Management Specialist
Hartfiel, N CIO / ARC Systems Architect
Karim, Najmul CIO / ARC Data Architect
Koskinen, Larry CIO / ARC Expert
Moore, Stephen CIO / ARC Chief Architect
Majeed, Nasir CIO / AS SQL Server DBA
Murthy, Ram CIO / AS Director, Application Systems
Zelsdorf, Eric CIO / AS Computer Specialist
Zhao, Jason CIO / AS Computer Specialist
Zimmer, Marcos CIO / AS Computer Specialist
Battaglia, Jay CIO / AS / ADS Application Developer
Behuncik, Mark CIO / AS / ADS IT Specialist
Chan, Jeffrey CIO / AS / ADS IT Specialist (Applications Software)
Dees, Kenneth CIO / AS / ADS Project Manager
Hays, Duncan CIO / AS / ADS Expert
Krakue, Francis CIO / AS / ADS Quality Assurance Specialist
Lamboi, Vonnrica CIO / AS / ADS IT Specialist
Ramachandran, Mini CIO / AS / ADS Systems Analyst
Stepanov, Alexei CIO / AS / ADS Application Developer
Stephens, Carnella CIO / AS / ADS IT Specialist
Temple, Myrna CIO / AS / ADS Manager, Applications Systems Development
Anam, Asma CIO / AS / ASMS Quality Assurance Specialist
Cerezo, Wenceslao CIO / AS / ASMS Oracle Applications Developer
Chiacu, Ana CIO / AS / ASMS IT Specialist
Chin, Yenyin CIO / AS / ASMS Oracle Applications Developer
Gebreyesus, Nega CIO / AS / ASMS Manager, Application Support and Maintenance Services
Greynolds, Elena CIO / AS / ASMS Intranet Manager
Youmans, June CIO / AS / ASMS Intranet Specialist
Edwards, Michael CIO / OI Director of Operations and Infrastructure
Abela, Carmel CIO / OI / INF Global Infrastructure Architect
Akinrinlola, Olakanmi CIO / OI / INF Database Administrator
Andersen, Mark CIO / OI / INF Computer Technician
Baker, Carlos CIO / OI / INF Computer Technician
Barnum, De'Vaughn CIO / OI / INF SMS Engineer
Bender, Steve CIO / OI / INF
Bice, Ronald CIO / OI / INF Service Desk Analyst
Brooks, William CIO / OI / INF Systems Engineer
Bufford, Justin CIO / OI / INF
Cho, Jonathan CIO / OI / INF Lead IT Specialist
Collins, Chris CIO / OI / INF Senior Systems Engineer
Conrad, Alex CIO / OI / INF Desktop Support Team Lead
Cornell, Seth CIO / OI / INF IT Specialist
Diggles, Bob CIO / OI / INF NGC Account Manager
Edmondson, Wayne CIO / OI / INF
Faddoul, Elias CIO / OI / INF Unix System Admin
Fanelli, William CIO / OI / INF Priniple Architect
French, Carolyn CIO / OI / INF Program Manager
Gordon, Craig CIO / OI / INF Emergency Management Specialist
Hassler, Justin CIO / OI / INF Systems Engineer
Hewitt, Dana CIO / OI / INF Service Desk Analyst
Holloway, Russell CIO / OI / INF Senior IT Security Engineer
Jackson, Carolyn CIO / OI / INF Client Services Manager
Jeffcoat, Carlton CIO / OI / INF Project manager
Jones, Keith CIO / OI / INF Computer Operator
Kegan, Edward CIO / OI / INF Help Desk Analyst
Kirkman, Elwood CIO / OI / INF Computer Technician
Linares, Marco CIO / OI / INF Systems Engineer
Louden, Dean CIO / OI / INF Operations Manager
Martinez, Allen CIO / OI / INF Service Desk Analyst
Meza, Chris CIO / OI / INF Service Desk Analyst
Nelson, Tarus CIO / OI / INF Systems Engineer
Oudomsouk, Johnny CIO / OI / INF Desktop Support Technician
Pasquel, Carlos CIO / OI / INF Executive Support Technician
Short, Jonathan CIO / OI / INF Service Desk Analyst
Sova, Robert CIO / OI / INF Computer Technician
Taylor, Charles CIO / OI / INF Network Administrator
Technology ResCenter, CIO / OI / INF Work Station
Tillman, Erika CIO / OI / INF Manager of Projects & Vendors
Titus, Gilbert CIO / OI / INF
Tynes, Lyndon CIO / OI / INF Senior Engineer
Van Demark, Henry CIO / OI / INF Chief, Technical Infrastructure Division
Varnadore, Mike CIO / OI / INF NG Program Manager
Vigil, Erik CIO / OI / INF Help Desk Analyst
Wangolo, George CIO / OI / INF SAN Administrator
Wendl, Lori CIO / OI / INF Help Desk Analyst
Willis, Najuma CIO / OI / INF UNIX Systems Engineer
Yancy, Fredricka CIO / OI / INF Systems Engineer
Bair, Lara CIO / OI / ITS Product Delivery Manager
Bellinger, Mark CIO / OI / ITS Lead Information Technology Specialist
Blackwell, Katherine CIO / OI / ITS ITS Product Delivery Analyst
Bryant, Candi CIO / OI / ITS Information Technology Specialist
Covington, Eric CIO / OI / ITS Lead Information Technology Specialist
Gomez, Gabriela CIO / OI / ITS Information Technology Specialist
Henson, John CIO / OI / ITS Information Technology Specialist
Khan, Sakib CIO / OI / ITS IT Specialist
Lenczyk, Andrew CIO / OI / ITS ADMINISTRATIVE CLERK
McWilliams, Adam CIO / OI / ITS Information Technology Specialist
Mulitalo, Matthew CIO / OI / ITS IT Specialist
Sconce, Freddie CIO / OI / ITS Manager, International Technical Support
Streb, Cynthia CIO / OI / ITS Information Technology Specialist
Tremper, Adam CIO / OI / ITS Project and Logistics Coordinator
Brewer, Darryl CIO / OI / SPA System Analyst
Colon, Roger CIO / OI / SPA Infrastructure Engineer
Kinchen, David CIO / OI / SPA Manager, Global ITASP
Morimoto, Michael CIO / OI / SPA Systems Analyst
Bray, Joel CIO / OI / TEL PBX Administrator
Broom, Natasha CIO / OI / TEL Telecommunications Specialist
Davis, Kysha CIO / OI / TEL Telecommunications Specialist
Fells, Jerome CIO / OI / TEL Telecommunications Specialist
Noland, Carolyn CIO / OI / TEL Administrative Liaison
Palombo, Domenico CIO / OI / TEL Technical & Administrative Operations Specialist
Rayfield, Leslie CIO / OI / TEL Telecommunictations Specialist
Romans, James CIO / OI / TEL PBX Administrator
Test, Ima CIO / OI / TEL Work Study Student
Carter, Roberta CIO / PT Training Specialist
Digbeu, Ildevert CIO / PT Training Specialist
Gilson, Christopher CIO / PT Account Representative
Honemond, Fletcher CIO / PT Chief, Planning and Training
Horton, Marguerite CIO / PT Account Representative
Hunter, Kenyan CIO / PT Training Specialist
McMahon, Henry CIO / PT Training Specialist
Perry, Robert CIO / PT Account Representative
Stuser, O-a CIO / PT OST Training Account
Stuser, O-b CIO / PT OST Training Account
Stuser, O-c CIO / PT OST Training Account
Stuser, O-d CIO / PT OST Training Account
Stuser, O-e CIO / PT OST Training Account
Stuser, O-f CIO / PT OST Training Account
Stuser, O-g CIO / PT OST Training Account
Stuser, O-h CIO / PT OST Training Account
Stuser, O-i CIO / PT OST Training Account
Stuser, O-j CIO / PT OST Training Account
Stuser, O-k CIO / PT OST Training Account
Stuser, O-l CIO / PT OST Training Account
Stuser, O-m CIO / PT OST Training Account
Stuser, O-n CIO / PT OST Training Account
Stuser, O-o CIO / PT OST Training Account
Stuser, O-p CIO / PT OST Training Account
Stuser, O-q CIO / PT OST Training Account
Stuser, O-r CIO / PT OST Training Account
Stuser, O-s CIO / PT OST Training Account
Stuser, O-t CIO / PT OST Training Account
Stuser, O-u CIO / PT OST Training Account
Stuser, O-v CIO / PT OST Training Account
Stuser, O-w CIO / PT OST Training Account
Stuser, O-x CIO / PT OST Training Account
Stuser, O-y CIO / PT OST Training Account
Stuser, O-z CIO / PT OST Training Account
Stuser, O-za CIO / PT OST Training Account
Stuser, O-zb CIO / PT OST Training Account
Stuser, O-zc CIO / PT OST Training Account
Stuser, O-zd CIO / PT OST Training Account
Stuser, O-ze CIO / PT OST Training Account
Stuser, O-zf CIO / PT OST Training Account
Stuser, O-zg CIO / PT OST Training Account
Stuser, O-zh CIO / PT OST Training Account
Stuser, O-zi CIO / PT OST Training Account
Cardona, Roberto CIO / SP IT Security Auditor
Culbreath, Pam CIO / SP Compliance Analyst
Duvall, Pam CIO / SP Cyber Incident Specialist
Foley, Heather CIO / SP Compliance Analyst
Harris, Cliff CIO / SP
Memmott, Falan CIO / SP Chief Information Security Manager
Meyers, Adam CIO / SP IT Security Auditor
Olfus, Ebonese CIO / SP IT Security Auditor
Schreiber, James CIO / SP Certification and Accreditation Specialist
Smith, Stefan CIO / SP Vulnerability Management/Compliance Analyst
Thermos, Peter CIO / SP IT Security Auditor
Wingerson, Shane CIO / SP Technical Compliance Specialist
Andrade, Catherine D Special Assistant to the Director
Arellano-Rivera, Rose Mary D Administrative Officer
Chavan, Anjali D Intern
Chavez, Anita D Administrative Specialist
Courtney, Morgan D Confidential Assistant
Cuffe, James D Executive Secretary
Dimos, John D Chief Compliance Officer
Freedman, Christopher D Summer Intern
Jhin, Kyo D Director of Special Initiatives
Kassovic, Julius D Expert Consultant
Kim, Hannah D Intern
Kniker, Ted D Consultant
Lewis, Kristina D Confidential Assistant
Liner, David D Chief of Staff
Miller, David D Confidential Assistant to the Director
Minutillo, Maryann D Senior Advisor
Olsen, Josephine D Deputy Director
Santonicola, Alison D Deputy Chief of Staff/Deputy Chief of Operations
Tschetter, Ronald D Director
Wheat, Marie D Expert Consultant
Everest, Shirley D / ADP Manager, American Diversity Program
Juster, Jeffrey D / ADP Contractor
Rivera, Armando D / ADP EEO Specialist
Sauri, Wilfredo D / ADP Deputy of American Diversity Programs
Sinha, Arnab D / ADP Equal Opportunity and Diversity Program Assistant
Bloomer, Susan D / C Printing Officer
Bryant, Thomas D / C Expert
Cave, Phillip D / C
Chaput, Karen D / C Video Production Manager
Dittmar, Meredith D / C Visual Information Spec (Graphic Designer)
Duddella, Sudhir D / C
Elbert, Mark D / C Internet Communications Manager
Isaac, Linda D / C Marketing Strategist
Katz, Jason D / C Video Production Specialist/Photographer
McCarty, Lisa D / C Photo Archivist
Miller, Anastasia D / C Creative Director
Parker, Richard D / C Director of Communications
Peppler, Brian D / C Internet Communications Specialist
Powell, Abbey D / C Marketing Specialist
Sanoussy, Kim D / C Executive Assistant
Skidmore-Williams, Kathy D / C Editor
Smoose, Jennifer D / C Temporary Photo Archivist
Whyte, Gaye D / C Publication Traffic Specialist
Brooks, Michelle D / CR Director of Congressional Relations
Carroll, Suzie D / CR Congressional Relations Specialist
Learman, Gretchen D / CR Deputy Director of Congressional Relations
Wilson, Shane D / CR Intern
Cullen, Nicola D / GC Staff Assistant
Fout, Charles D / GC Executive Assistant
Galloway, Lien D / GC Associate General Counsel
Glasow, Suzanne D / GC Associate General Counsel
Lockard, Dennis D / GC Associate General Counsel
Miller, Jan D / GC Expert Consultant
Miller, Nancy D / GC Associate General Counsel
Perciaccante, Marianne D / GC Associate General Counsel
Posey, Tyler D / GC General Counsel
Sheed, Francis D / GC Associate General Counsel
Sosebee, Carl D / GC Deputy General Counsel
Baruch, Praya D / OAR Program Analyst
Campbell, Ronald D / OAR AIDS Relief Coordinator
Fertakis, Katherine D / OAR Administrative Officer
Hayashi, Kamden D / OAR Administrative Clerk
Jacquart, Katherine D / OAR HIV/AIDS Programming and Training Advisor
Cangelosi, Michelle D / OPSI Director
Hrivnak, John D / OPSI Executive Assistant
Sergio, Elena D / OPSI Program Specialist (EMA)
Sheehan, Richard D / OPSI Intern
Smith, Matthew D / OPSI Fiscal Specialist/Acting Program Specialist (IAP)
Stinelli, Adam D / OPSI Program Specialist (Africa)
Griffin, Eric D / OSIRP Data Reporting Analyst
Hernandez, Ruben D / OSIRP Director of Strategic Information, Research and Planning
Ito, Katriyani D / OSIRP Intern
Lawlis, Cathy D / OSIRP Evaluation Program Analyst
Nemazee, Shahin D / OSIRP Research Associate
Ryssman, Alice-Lynn D / OSIRP Evaluation Program Analyst
Wei, Stephanie D / OSIRP Intern
Duckett, Joellen D / PR Deputy Press Director
Eckstrom, Erika D / PR Intern
Host, Amanda D / PR Director of Press Relations
Lartigue, Laura D / PR Press Relations and Publications Specialist
Solleveld, Samantha D / PR Intern
Waldman, Tracy D / PR Intern
Arche, Scott EMA Progamming and Training Specialist
Budrejko, Gail EMA Staffing Analyst
Burgess, David EMA Chief of Operations
Dalton, Meredith EMA Chief Administrative Officer
Katzen, Jay EMA Regional Director
McLaughlin, Margaret EMA Programming & Training Advisor
Tiernan, Emily EMA NC Vol
Arapi, Besa EMA / Albania Cashier
Brahja, Ardiana EMA / Albania Financial Assistant
Denham, Robert EMA / Albania Country Director
Djaloshi, Diana EMA / Albania Program Manager- Municipal Development
Dollia, Iris EMA / Albania IT Specialist
Dyrmishi, Agim EMA / Albania Training Director
Halili, Zamir EMA / Albania IT Specialist Temporary
Iljazi, Valbona EMA / Albania Part Time/Backup PCMO
Kadlec, Shelly EMA / Albania Administrative Officer
Kaltani, Darina EMA / Albania Health Education Program Manager
Kamberi, Dritan EMA / Albania Driver
Keci, Diana EMA / Albania Program Manager
Kurti, Erjona EMA / Albania Administrative Assistant
Lander, Lowell EMA / Albania PCMO
Loci, Arben EMA / Albania Driver
Loci, Marsela EMA / Albania Program Assistant
Luca, Mira EMA / Albania Language Coordinator
Memlikaj, Ilir EMA / Albania Driver
Papa, Rudina EMA / Albania Safety & Security Coordinator
Plasari, Enkelejda EMA / Albania Medical Assistant
Ries, Marci EMA / Albania
Shehu, Ermir EMA / Albania Administrative Assistant
Shkurti, Robert EMA / Albania General Services Officer
Shtjefni, Enkelejda EMA / Albania TEFL and Health Education Program Assistant
Wrona Giallongo, Christine EMA / Albania PROGRAMMING AND TRAINING OFFICER
Amirbekyan, Liana EMA / Armenia Training Manager
Arzumanyan, Anna EMA / Armenia PCMO
Arzumanyan, Mariam EMA / Armenia Receptionist
Ayvazyan, David EMA / Armenia IT Specialist
Compy, Jason EMA / Armenia Programming and Training Officer
Ghukasyan, Nune EMA / Armenia Cashier
Godfrey, Anthony EMA / Armenia
Hakobyan, Aram EMA / Armenia General Services Manager
Hovakimyan, Marlena EMA / Armenia Budget and Financial Manager
Hovhannisyan, Arshak EMA / Armenia BECD Program Manager
Karamyan, Tigran EMA / Armenia General Services Assistant
Karapetyan, Nune EMA / Armenia PCMO
Kocharyan, Armine EMA / Armenia Program Specialist / Language and Training
Lacy, Lee EMA / Armenia Country Director
Mermeryan, Hripsime EMA / Armenia Administrative Assistant
Miribyan, Sarkis EMA / Armenia Driver/Mechanic
Mnatsakanyan, Armen EMA / Armenia Driver / Mechanic
Sargsyan, Diana EMA / Armenia Executive Assistant
Shishmanyan, Armen EMA / Armenia Driver / Mechanic
Tiraturyan, Armen EMA / Armenia EE Program Manager
Tonoyan, Vahagn EMA / Armenia Staff Support Specialist - Safety and Security
Yates, Maureen EMA / Armenia Administrative Officer
Yeghiazaryan, Susanna EMA / Armenia Program Manager for Community Health
Zargaryan, Gayane EMA / Armenia Program Manager / TEFL
Abdiyeva, Sevinj EMA / Azerbaijan Medical Assistant
Alakbarova, Gulara EMA / Azerbaijan Program Assistant
Asadova, Nazakat EMA / Azerbaijan PST CED Technical Trainer
Baimova, Nigar EMA / Azerbaijan English Education Program Manager
Bakhshiyeva, Almaz EMA / Azerbaijan Administrative Assistant
Derse, Anne EMA / Azerbaijan
Garabayli, Aynura EMA / Azerbaijan Executive Assistant
Guliyev, Alekper EMA / Azerbaijan Youth Develpoment Program Manager
Guliyev, Hikmet EMA / Azerbaijan Driver
Hajiyev, Natig EMA / Azerbaijan Program Assistant
Hajiyeva, Irina EMA / Azerbaijan PCMO
Ismayilov, Elmir EMA / Azerbaijan Business Program Manager
Jafarguluzade, Vugar EMA / Azerbaijan Driver
Karimov, Emil EMA / Azerbaijan Safety and Security Coordinator
Kazimzadeh, Sekina EMA / Azerbaijan PST Administrative Assistant
Malikov, Emil EMA / Azerbaijan Volunteer Housing Coordinator
Malikov, Fuad EMA / Azerbaijan PCMO
Mamedov, Tural EMA / Azerbaijan IT Specialist
Mustafayeva, Afag EMA / Azerbaijan Cashier
Mustafayeva, Shamsiyya EMA / Azerbaijan Training Coordinator
Nabiyeva, Sevda EMA / Azerbaijan Financial Assistant
Orujova, Shahla EMA / Azerbaijan PST TEFLTechnical Trainer
Poladova, Flora EMA / Azerbaijan Language Coordinator
Qadirov, Latif EMA / Azerbaijan Driver
Rahimova, Gulnara EMA / Azerbaijan English Education Program Manager
Silver, Adam EMA / Azerbaijan APCD/Administration
Surkin, Rachel EMA / Azerbaijan APCD/PTO
Szigethy, Zoltan EMA / Azerbaijan Country Director
Teymurov, Sanan EMA / Azerbaijan General Services Officer
Usubov, Anar EMA / Azerbaijan PST Homestay Coordinator
Yagizarov, Shafi EMA / Azerbaijan Driver
Adamova, Daniela EMA / Bulgaria Language & Culture Program Coordinator
Bantcheva, Snezhana EMA / Bulgaria Cashier
Beyrle, John EMA / Bulgaria
Bozhilova, Radka EMA / Bulgaria Training Manager
Delcheva, Mariana EMA / Bulgaria IT Specialist
Dobreva, Dafina EMA / Bulgaria Peace Corps Medical Officer (PCMO)
Dobreva, Valentina EMA / Bulgaria Financial Analyst
Duncan, Lesley EMA / Bulgaria Country Director
Georgieva, Antoaneta EMA / Bulgaria PCMO
Georgieva, Mariana EMA / Bulgaria External Resources Coordinator
Gerginski, Nikola EMA / Bulgaria Part-time driver
Grigorov, Grigor EMA / Bulgaria General Services Assistant (GSA)
Hamcheva, Danaila EMA / Bulgaria Accountant/Financial Analyst
Hristov, Ivan EMA / Bulgaria Youth Development Assistant
Huttas, Marcy EMA / Bulgaria APCD/Generalist
Kamenova, Teodora EMA / Bulgaria Volunteer Support Assistant
Karadjova, Anelia EMA / Bulgaria Part-Time Office Technical Support
Kostadinov, Kaloyan EMA / Bulgaria General Services Manager
Kostadinov, Vassil EMA / Bulgaria Part Time Driver
Kostova, Maria EMA / Bulgaria Temporary Receptionist
Krumova, Maria EMA / Bulgaria PST Administrative and Logistics Coordinator
Marinova, Galina EMA / Bulgaria Program Assistant-Youth Development
Marinova, Marina EMA / Bulgaria Part-time Receptionist
Mirazchiyska, Angelina EMA / Bulgaria TEFL PST Technical Trainer
Mitova, Ivelina EMA / Bulgaria Medical Assistant - Temporary
Mladenova, Tsvetelina EMA / Bulgaria Receptionist
Momchilova, Dilyana EMA / Bulgaria Program Assistant/COD
Murdjeva, Irena EMA / Bulgaria Admin Clerk
Nikolova, Desislava EMA / Bulgaria Janitress
Nikolova, Galina EMA / Bulgaria Part-time Youth Development Associate
Nikolova, Tanya EMA / Bulgaria Executive Assistant
Pachova, Svetla EMA / Bulgaria PST Administrative Assistant
Pavlova, Mariana EMA / Bulgaria Assistant Administrative Officer
Peinirdjiev, Chavdar EMA / Bulgaria Education Program Assistant
Petrov, Atanas EMA / Bulgaria Part-Time Driver
Pishev, Yulian EMA / Bulgaria Safety and Security Coordinator
Portarska, Yulia EMA / Bulgaria Host Family Recruiter/Language Trainer
Sasser, John EMA / Bulgaria Administration Officer
Simeonov, Krasimir EMA / Bulgaria Driver
Staneva, Nadia EMA / Bulgaria Training Assistant
Stefanova, Iskra EMA / Bulgaria TEFL Secondary Technical Trainer
Stoimenova, Iskra EMA / Bulgaria Janitress
Stoyanov, Ivaylo EMA / Bulgaria General Services Assistant (GSA)
Stoyanova, Valentina EMA / Bulgaria Medical Assistant
Takor, Viloleta EMA / Bulgaria Medical Secretary
Timeva, Antonia EMA / Bulgaria TEFL Primary Technical Trainer
Triffonova, Dora EMA / Bulgaria TEFL Secondary Program Manager
Tsakov, Georgi EMA / Bulgaria PCMC
Tsekov, Dimitar EMA / Bulgaria Program Manager/COD
Tsekov, Konstantin EMA / Bulgaria Part-time driver
Tsvetkov, Stoil EMA / Bulgaria Driver
Zagorova, Zhana EMA / Bulgaria TEFL Primary Program Manager
Zavyalova, Valya EMA / Bulgaria TEFL Program Assistant
Zlateva, Ani EMA / Bulgaria Programming and Training Officer
Zlateva, Vyara EMA / Bulgaria Program Assistant/COD
Chea, Sambo EMA / Cambodia Driver/GS Clerk
Chhim, Chanvannak EMA / Cambodia Information Technology Specialist
Chuon, Thavchira EMA / Cambodia General Services Manager
Dinh, Boraboth EMA / Cambodia Driver/GS Clerk
Ke, Dararoth EMA / Cambodia Program Manager
Khut, Chantrea EMA / Cambodia Administrative Assistant
Kiess, Michael EMA / Cambodia APCD/Administration
Kim, Reaksmey EMA / Cambodia Training Officer
Lay, Nareth EMA / Cambodia Financial Assistant
Lim, Bory EMA / Cambodia Driver/GS Clerk
Meng, Vatana EMA / Cambodia PCMO/Medical Assistant
Mull, Nimitt EMA / Cambodia Driver/GS Clerk
Mussomeli, Joseph EMA / Cambodia
Nelson, Vernon EMA / Cambodia Country Director
Nuon, Markara EMA / Cambodia Safety and Security Coordinator
Oum, Vantharoth EMA / Cambodia Program Assistant
Sao, Serak EMA / Cambodia Executive Secretary
Sim, Sokkhim EMA / Cambodia Intern
Tek, Veasna EMA / Cambodia Financial Assistant/Cashier
Turner, Cheryl EMA / Cambodia APCD/Programming and Training
Wylie, Linda EMA / Cambodia PCMO
Yin, Dara EMA / Cambodia Language and Cross-Cultural Coordinator
Benson, Pamela EMA / CDU Country Desk Officer
Chapman, Benjamin EMA / CDU Country Desk Officer
Downs, Cynthia EMA / CDU Country Desk Officer
Mattson, Alexandra EMA / CDU Country Desk Officer
Paul, Stephanie EMA / CDU Country Desk Assistant
Townson, Annabelle EMA / CDU Country Desk Assistant
Zalansky, James EMA / CDU Country Desk Officer
Cheng, Gang EMA / China Driver
Darrah, Jonathan EMA / China Country Director
Ding, Yin EMA / China Executive Assistant
Fang, Yuan EMA / China Language Coordinator/Training Assistant
Gao, Jin EMA / China PCMO
Hinrichs, Shirley EMA / China Programming & Training Officer
Kou, Lingfang EMA / China Cashier
Liang, Ning EMA / China Program Assistant
Liu, Haishu EMA / China IT Specialist
Liu, Jianzhong EMA / China Driver
Liu, Shiying EMA / China Training/Language Coordinator
Peng, ChuanZhong EMA / China Program Manager
Polka, Joanne EMA / China PCMO
Ray, Christopher EMA / China Administrative Officer
Tian, Michael EMA / China General Service Officer
Wang, Fangzhen EMA / China Medical Assistant
Wang, Guiqiu EMA / China Program Assistant
Zhan, Yimei EMA / China Program Manager/TEFL
Zhou, Xiang EMA / China Safety & Security Specialist
Zhu, Kui EMA / China Program Manager
Zou, Jian EMA / China Medical Assistant
Asatiani, Marina EMA / Georgia PCMO
Beruchashvili, Nino EMA / Georgia Guard
Danelia, Marina EMA / Georgia Cleaning Woman
Goginashvili, Vazha EMA / Georgia Information Technology Specialist
Gogishvili, Sergo EMA / Georgia Guard
Gogotishvili, Tengiz EMA / Georgia Training Manager
Gunderson, Mary EMA / Georgia Programming & Training Officer
Katsadze, Lela EMA / Georgia Guard
Khmaladze, Dan EMA / Georgia General Services Assistant
Khutsianidze, Mamuka EMA / Georgia Driver
Kikvilashvili, Nano EMA / Georgia Receptionist
Kvertskhishvili, Nino EMA / Georgia Executive Secretary
Lordkipanidze, Natia EMA / Georgia Cleaning woman
Merabishvili, Zaal EMA / Georgia Guard
Nally, Thomas EMA / Georgia APCD/Administrative Officer
Natroshvili, Vazha EMA / Georgia Guard
Nebieridze, Marika EMA / Georgia Staff Support Specialist-Safety and Security
Neparidze, Teo EMA / Georgia Cross Culture Home Stay Language Coordinator
Nikolozashvili, David EMA / Georgia Driver
Revishvili, Tika EMA / Georgia Program Manager NGO Development
Sarkisyan, Artur EMA / Georgia Driver
Sifer, Kathleen EMA / Georgia Country Director
Sikharulidze, Asmat EMA / Georgia Education Program Assistant
Sirbiladze, Bela EMA / Georgia Medical Assistant
Taburchinskaya, Inga EMA / Georgia Financial Assistant
Tefft, John EMA / Georgia
Tolordava, Mzia EMA / Georgia Cross Culture Home Stay Language Coordinator
Toradze, Tornike EMA / Georgia GSM
Tsulaia, Tamar EMA / Georgia PCMO
Tugushi, Madonna EMA / Georgia Cashier
Zhvania, Eka EMA / Georgia Education Program Manager
Abu Anza, Laurene EMA / Jordan PCMO
Abu Hassan, Rania EMA / Jordan Receptionist
Abu-Dulbouh, Sultan EMA / Jordan Training Manager
Al Shara, Zain EMA / Jordan TEFL Program Manager
Al-Najar, Rifat EMA / Jordan General Services Assistant/Driver, Support/Logistics Coord.
Boston, Joseph EMA / Jordan Country Director
Dahshan, Samir EMA / Jordan Manager of Safety & Security and General Services
Daoud, Fadi EMA / Jordan General Service Officer
Fakhouri, Saleh EMA / Jordan Program and Training Assistant
Gerhardt, Thomas EMA / Jordan APCD/Programming & Training Officer
Hale, David EMA / Jordan
Hasan, Rani EMA / Jordan Overseas IT Specialist
Khoury, Diana EMA / Jordan Medical Secretary
Lambaz, Ashraf EMA / Jordan General Services Assistant/Driver
Momani, Lana EMA / Jordan Assistant to the Country Director
Najjar, Nawal EMA / Jordan Program Manager for Youth&Community Devlpmnt/Special Ed.
Thomas, William EMA / Jordan Administrative Officer
Zada, Tania EMA / Jordan Cashier
Zawahreh, Mansour EMA / Jordan Financial Assistant
Agafonov, Alexey EMA / Kazakhstan Property Coordinator
Baltyshev, Kanat EMA / Kazakhstan Guard
Berestovoy, Pavel EMA / Kazakhstan Driver
Britcov, Victor EMA / Kazakhstan PCMO
Dadabaeva, Dinara EMA / Kazakhstan Program Manager
Drotos, John EMA / Kazakhstan Country Director
Isaeva, Gulzhan EMA / Kazakhstan Financial Assistant
Ivanov, Mikhail EMA / Kazakhstan IT Specialist
Kassenova, Aliya EMA / Kazakhstan Safety and Security Coordinator
Kereikulova, Meruert EMA / Kazakhstan Administrative Assistant
Kotova, Natalia EMA / Kazakhstan Education Specialist
Kulabukhov, Alexey EMA / Kazakhstan Driver
Kumashev, Sayat EMA / Kazakhstan Guard
Mager, Valentina EMA / Kazakhstan PCMO
Mansurova, Aitzhamal EMA / Kazakhstan Program Manager
Matyunina, Ekaterina EMA / Kazakhstan Program Manager
Naguevskaya, Nina EMA / Kazakhstan Training Coordinator
Perhailo, Sergei EMA / Kazakhstan Driver
Petrova, Galina EMA / Kazakhstan Resource Center Manager
Rakhatov, Erlan EMA / Kazakhstan Off Hours Duty Officer
Ramsey, Karen EMA / Kazakhstan APCD/Programming & Training Officer
Saitov, Vadim EMA / Kazakhstan General Services Manager
Sholpankulova, Alma EMA / Kazakhstan Program Manager
Stepanova, Elena EMA / Kazakhstan Language Coordinator
Toiganbaev, Yerkin EMA / Kazakhstan Documentation and Logistics Coordinator
Torkin, Michael EMA / Kazakhstan Cashier
Turguzhanova, Ufilmalik EMA / Kazakhstan Program Manager
Uporov, Andrey EMA / Kazakhstan Guard
Urupina, Zhenya EMA / Kazakhstan Off Hours Duty Officer
Vik, Barbara EMA / Kazakhstan Administrative Officer
Bannikov, Konstantine EMA / Kyrgyz Republic Driver/Electrician
Bashirova, Naima EMA / Kyrgyz Republic Cashier
Begaliev, Rustam EMA / Kyrgyz Republic Guard/Night Duty Driver
Bekeyeva, Jypar EMA / Kyrgyz Republic Program Manager, SEOD
Botbaeva, Janar EMA / Kyrgyz Republic Health Technical Trainer
Chokmorova, Nazgul EMA / Kyrgyz Republic PCMO
Chynybaeva, Aigerim EMA / Kyrgyz Republic Receptionist
Dementiev, Andrey EMA / Kyrgyz Republic Guard/Night Duty Driver
Djumanalieva, Natalia EMA / Kyrgyz Republic TEFL Technical Coordinator
Djumataev, Talasbek EMA / Kyrgyz Republic Driver
Fomenko, Sergei EMA / Kyrgyz Republic Guard/Night Duty Driver
Gray, Mark EMA / Kyrgyz Republic Administrative Officer
Harchenko, Luba EMA / Kyrgyz Republic Maintenance/Gardener
Ismailova, Cholpon EMA / Kyrgyz Republic CD Assistant
Jalilov, Kylychbek EMA / Kyrgyz Republic General Services Officer
Jusupbekov, Abiir EMA / Kyrgyz Republic IT Support Specialist
Kalinovskaya, Inessa EMA / Kyrgyz Republic Program Manager, Health
Kalykov, Apsatar EMA / Kyrgyz Republic Driver
Karki, Daulat EMA / Kyrgyz Republic PST Director
Kuhtenko, Fyodor EMA / Kyrgyz Republic Head Guard
Kulsarin, Amirhan EMA / Kyrgyz Republic Driver
Kuric, Claudia EMA / Kyrgyz Republic Country Director
Kuvatov, Nurlan EMA / Kyrgyz Republic Driver
Kydyrova, Asel EMA / Kyrgyz Republic Programming & Training Assistant
Lee, Olga EMA / Kyrgyz Republic Medical Assistant
Makitov, Aznur EMA / Kyrgyz Republic Guard/Night Duty Driver
Mamadnazarova, Elena EMA / Kyrgyz Republic SOCD Technical Coordinator
Mamasalieva, Nargiza EMA / Kyrgyz Republic Volunteer Support Assistant
Maralbaeva, Tahmina EMA / Kyrgyz Republic Programming and Training Assistant
Musaeva, Maria EMA / Kyrgyz Republic Homestay Coordinator
Nemaltsev, Yuri EMA / Kyrgyz Republic Guard/Night Duty Driver
Nuruibekova, Saltanat EMA / Kyrgyz Republic Program Manager/TEFL
Primkulov, Usubaly EMA / Kyrgyz Republic Language and Cross Cultural Coordinator
Rakhimov, Eldar EMA / Kyrgyz Republic PCMO
Saky Kyzy, Zaira EMA / Kyrgyz Republic Program Manager, TEFL
Shambetova, Aida EMA / Kyrgyz Republic PST Admin Assistant
Shevelyova, Vera EMA / Kyrgyz Republic Financial Assistant
Storozhevykh, Valery EMA / Kyrgyz Republic Training Manager
Sultanov, Timur EMA / Kyrgyz Republic Guard/Night Duty Driver
Toktorov, Talant EMA / Kyrgyz Republic Guard/Night Duty Driver
Toropov, Sergei EMA / Kyrgyz Republic Guard/Night Duty Driver
Tuiteeva, Nurgyz EMA / Kyrgyz Republic Program Manager, TEFL
Usmanov, Marat EMA / Kyrgyz Republic Safety & Security Coordinator
Voronin, Igor EMA / Kyrgyz Republic Guard/Night Duty Driver
Washburn, Matthew EMA / Kyrgyz Republic APCD/Programming & Training Officer
Yuresko, Yuri EMA / Kyrgyz Republic Guard/Night Duty Driver
Zagorina, Luba EMA / Kyrgyz Republic Maintenance/Housekeeper
Ajdini, Gazmend EMA / Macedonia Driver/Assistant
Alibegovska, Evelina EMA / Macedonia Training Manager
Alija, Imran EMA / Macedonia Financial Systems Coordinator
Cacorovski, Zoran EMA / Macedonia Driver/Assistant
Gjozeva, Nadica EMA / Macedonia Program Manager
Gjurovski, Boris EMA / Macedonia Driver/Assistant
Gordon, Joyce EMA / Macedonia Administrative Officer
Ilieva, Natasha EMA / Macedonia Cashier/Financial Assistant
Kirovska, Milica EMA / Macedonia PCMO
Kusakatova, Emilija EMA / Macedonia Program Manager
Lozanovski, Zoran EMA / Macedonia IT Specialist
Lukareva, Julijana EMA / Macedonia General Services Manager
Milovanovich, Gillian EMA / Macedonia
Nasteva, Radmila EMA / Macedonia Language Coordinator
Nebiu, Sihana EMA / Macedonia Programming and Training Assistant
Nedeva, Mirjana EMA / Macedonia Temporary Programming and Training Assistant
Nushevich, Milaheta EMA / Macedonia Medical Assistant
Pejkova-Jovcevska, Manuela EMA / Macedonia Program Assistant/Administration
Petreski, Darko EMA / Macedonia Peace Corps Medical Officer
Phillips, Lucianne EMA / Macedonia Country Director
Radmann, Michael EMA / Macedonia APCD/Programming and Training Officer
Spasov, Goce EMA / Macedonia SSC
Stefanovska, Fanche EMA / Macedonia Janitor
Sterjovska, Andrijana EMA / Macedonia Temporary Peace Corps Medical Officer
Veljanoski, Vlado EMA / Macedonia Driver/Assistant
Ambroci, Nina EMA / Moldova Program Assistant - Health Education
Apostol, Oleg EMA / Moldova General Services Manager
Axenti, Carolina EMA / Moldova IRC Coordinator
Botnaru, Liliana EMA / Moldova Community and Organizational Development Program Manager
Bradisteanu, Viorica EMA / Moldova Cashier
Catana, Ina EMA / Moldova Financial Assistant
Cenusa, Felicia EMA / Moldova Language and Cultural Assistant
Cernei, Violeta EMA / Moldova PST Receptionist
Chistruga, Olesea EMA / Moldova Medical Administrative Assistant
Ciornaia, Aurelia EMA / Moldova Cleaner
Ciudnaia, Ana EMA / Moldova Community and Organizational Development Program Asst.
Ciudnaia, Lucia EMA / Moldova TEFL Program Assistant
Copelet, Andrei EMA / Moldova Security Guard
Danileico, Vitalie EMA / Moldova Program Manager/AAD
Darii, Aurel EMA / Moldova Driver
Dobos, Iurie EMA / Moldova Security Guard
Gherbovan, Ala EMA / Moldova Cleaner
Ghetu, Ludmila EMA / Moldova Exectutive Assistant
Kelley-Clarke, Jeffrey EMA / Moldova Country Director
Kirby, Michael EMA / Moldova
Lucasenco, Viorica EMA / Moldova Financial Assistant
Lupan, Oxana EMA / Moldova Administrative and Financial Assistant
Maleavschi, Georgeta EMA / Moldova Programming and Training Assistant
McLaughlin, Carol EMA / Moldova APCD/Administration Officer
Mihalache, Violeta EMA / Moldova Medical Assistant
Morosan, Sergiu EMA / Moldova Language Coordinator/Acting Training MAnager
Nistreanu, Elvira EMA / Moldova Program Manager/Health Education
Oprea, Iuliana EMA / Moldova PCMO
Pantazi, Vitalie EMA / Moldova Day time Security Guard
Pavlenco, Liuba EMA / Moldova PST Administrative Assistant
Popescu, Radu EMA / Moldova PST Administrative Assistant
Potoroaca, Nina EMA / Moldova Program Manager/TEFL
Rusu, Andrei EMA / Moldova Computer Specialist
Seremet, Nicolae EMA / Moldova General Services Assistant
Silistraru, Tudor EMA / Moldova Property Maintenance Specialist/Driver
Soltan, Aurelia EMA / Moldova PCMO
Timofeev, Oleg EMA / Moldova Driver
Timofte, Nicolae EMA / Moldova Driver
Trofim, Alex EMA / Moldova Safety and Security Coordinator
Tudos, Roman EMA / Moldova Day time Security Guard
Turcanu, Tudor EMA / Moldova Driver
Zagaevschi, Tereza EMA / Moldova Training Manager
Ayurbunia, Seded EMA / Mongolia GSM
Batbayar, Dashdorj EMA / Mongolia Program Manager/CYD
Bat-Erdene, Gantumur EMA / Mongolia Guard
Batsaikhan, Darmaa EMA / Mongolia Guard
Bayarsaikhan, Dalai EMA / Mongolia GSA
Bayarsaikhan, Gombo EMA / Mongolia APCD/Education
Bayasgalan, Badarch EMA / Mongolia Driver
Carl, James EMA / Mongolia Country Director
Dulamjav, Luvsanravdan EMA / Mongolia Receptionist
Enhtuya, Daadashin EMA / Mongolia Administrative Officer
Enkhbayar, Amarbayar EMA / Mongolia IT Specialist
Enkhtuya, Sukhbaatar EMA / Mongolia Program Manager/CYD
Erdenechimeg, Damdinpurev EMA / Mongolia Training Coordinator
Erdenechuluun, Bavuudorj EMA / Mongolia Driver
Erdenetungalag, Radnaabazar EMA / Mongolia Medical Assistant
Galmandakh, Baatartsogt EMA / Mongolia Intern
Gantsetseg, Namdag EMA / Mongolia Language & Cross Cultural Coordinator
Jambalsuren, Nasantogtokh EMA / Mongolia Guard
Jargal, Enkhbold EMA / Mongolia Program Assistant (TEFL)
Khangai, Buyannemekh EMA / Mongolia Intern
Khishigbayar, Badamsambuu EMA / Mongolia Safety and Security Coordinator
Khishigtuul, Luvsanrentsen EMA / Mongolia Cashier
Lkhagva, Tumur EMA / Mongolia Driver
Marshall, Sunaree EMA / Mongolia PCVL
Metzgar, James EMA / Mongolia PCVL
Stinnett, Lyn EMA / Mongolia PCMO
Tuya, Davaa EMA / Mongolia Financial Assistant
Wilson, Paul EMA / Mongolia PCMO
Zamilan, Bataa EMA / Mongolia Administrative Clerk
Zorigtbaatar, Dorjpurev EMA / Mongolia Program Assistant/Health
Arjdal, Ahmed EMA / Morocco PCMO
Azaguagh, Lahcen EMA / Morocco Training Assistant
Belmokadem, Daouia EMA / Morocco Financial Assistant
Ben Bella, Najia EMA / Morocco Executive Assistant
Biddi, Najat EMA / Morocco Admin. Assistant
Boujenab, Abderrahmane EMA / Morocco Training Manager
Brahimi, Aicha EMA / Morocco Program Assistant/Environment
Cohen, Bruce EMA / Morocco Country Director
Doukkali, Tariq EMA / Morocco Program Assistant/Small Business Development
El Abbassi, Hassan EMA / Morocco Driver
El Achkar, Bouchra EMA / Morocco Program Manager/ SBD
El Hadif, Mustapha EMA / Morocco Administrative Clerk
El Kadi, M'hamed EMA / Morocco IRC Manager
El Khalidy, Naima EMA / Morocco Medical Assistant
El Khomsi, Aziz EMA / Morocco General Services Assistant
EL Menchawy, Imane EMA / Morocco PCMO
Fahim, Amina EMA / Morocco Program Assistant/Youth Development
Fakidi, Mohamed EMA / Morocco Messenger/Guard
FitzGerald, Megan EMA / Morocco APCD/Admin Officer
Habiballah, Azeddine EMA / Morocco Information Technology Specialist
Hamid, Mohamed EMA / Morocco PCMO
Id Omar, Abdelhakim EMA / Morocco Driver
Illi, Hakim EMA / Morocco Administrative Assistant
Laanaya, Abdou EMA / Morocco Cashier
Lamjaimer, Rachid EMA / Morocco Program Assistant / Health
Lamnaouar, Abdelghani EMA / Morocco Program Manager/Youth Development
Lamqaddam, El Mostafa EMA / Morocco Program Manager/Health and Sanitation
Mengel, Gordon EMA / Morocco APCD/Programming and Training
Mhmmoudi, Mohamed EMA / Morocco Safety & Security Coordinator
Moujane, Youness EMA / Morocco General Services Officer
Riley, Thomas EMA / Morocco
Tadlaoui, Mohssine EMA / Morocco Program Manager/ Environment
Abelarde, Mary Elise EMA / Philippines Volunteer Support Assistant
Alday, Dolores EMA / Philippines PST Administrative Asst.
Ang, Mary Ann EMA / Philippines Ad Hoc Nurse
Angeles, Restituto EMA / Philippines Ad hoc Driver
Ballola, Nellie EMA / Philippines Regional Manager
Beck, Karl EMA / Philippines Country Director
Benigno, Ruth EMA / Philippines Receptionist
Berino, Leilani EMA / Philippines Volunteer Support Assistant
Borja, John EMA / Philippines Safety & Security Coordinator
Bucol, Bonifacio EMA / Philippines Training Coordinator
Bulanhagui, Susan EMA / Philippines Administrative Clerk
Cayon, Crisanto EMA / Philippines Program Specialist/ICT Admin.
Chan, Sheila EMA / Philippines Regional Manager
Dacanay, Ronaldo EMA / Philippines IT Specialist
Dayrit, Bernadette EMA / Philippines Custodian
Ebuen, Serafin EMA / Philippines Custodian
Gandionko, Stella EMA / Philippines Regional Manager
Gatinao, Rosalyn EMA / Philippines Administrative Assistant
Gonzales, Eloisa EMA / Philippines PCMO
Habal, Maria Luz EMA / Philippines Medical Technologist
Hari, Leandro EMA / Philippines Administrative Assistant
Javillonar, Joyce EMA / Philippines Environment Sector Manager
Kochersberger, Kathryn EMA / Philippines Crisis Corps Coordinator
Libunao, Josephine EMA / Philippines Executive Assistant
Meman, Paz EMA / Philippines Training Manager
Nuyda, Anya EMA / Philippines Training and Program Resource Assistant
Ofina, Ma. VIctoria EMA / Philippines Program Assistant
Pullapilly, Kavita EMA / Philippines Programming & Training Officer
San Jose, Sheila EMA / Philippines General Services Coordinator
Turner, Anne EMA / Philippines Administrative Officer
Valerio, Victor EMA / Philippines Driver
Velasco, Alberto EMA / Philippines Driver
Vence, Jovita EMA / Philippines Program Specialist
Vila, Erniko EMA / Philippines General Services Assistant
Villapando, Renato EMA / Philippines Financial Assistant
Villasis, Edmund EMA / Philippines Program Assistant
Viron, Manuel EMA / Philippines Mail Clerk/Warehouse
Vista, Lynn EMA / Philippines Regional Manager
Yangco, Roberto EMA / Philippines Regional Manager
Zaldivar, Josie EMA / Philippines Training Coordinator
Barbu, Octavian EMA / Romania Driver
Botezatu, Laura EMA / Romania Receptionist
Cenan Coanda, Octavian EMA / Romania IT Manager
Creanga, Mirela EMA / Romania Program Manager TEFL
Dit, Mihaela EMA / Romania Cashier
Duca, Daniela EMA / Romania Program Manager/Env
Gherman, Catalina EMA / Romania Program Manager - Institutional Development
Goodson, Walter EMA / Romania Country Director
Ilioiu, Catalin EMA / Romania Driver
Ionescu, Roxana EMA / Romania Program Manager/TEFL
Lapadat, Manuela EMA / Romania Training Coordinator
Lovin, Odeta EMA / Romania Volunteer Support Assistant
Lungu, Mihai EMA / Romania Driver
Malciolu, Dan EMA / Romania PCMO
Manea, Florin EMA / Romania Safety and Security Consultant
Marinescu, Bogdan EMA / Romania Security Guard/Office Assistant
Mateescu, Ileana EMA / Romania PCMO
Nedelcu, Daniel EMA / Romania CED Program Manager
Pavel, Cristian EMA / Romania Security GuardOffice Assistant
Petcu, Luiza EMA / Romania Program Assistant - ID and CED
Pinter, Krisztina EMA / Romania Language Specialist
Radoi, Claudia EMA / Romania Administrative Assistant
Reeves, Craig EMA / Romania Administrative Officer
Rosioru, Laura EMA / Romania Financial Assistant
Stancu, Mircea EMA / Romania Administrative Assistant
Taubman, Nicholas EMA / Romania
Tegzes, Liliana EMA / Romania Medical Assistant
Thompson, Lillian EMA / Romania APCD/Programming & Training Officer
Tirnea, Cornel EMA / Romania Driver
Tomescu, Marius EMA / Romania Training Coordinator
Untaru, Adrian EMA / Romania GSA
Zlatea, Cristu EMA / Romania Security and Office Assistant
Boyce, Ralph EMA / Thailand
Chalongsuk, Rumpai EMA / Thailand Training Manager
Chuprasith, Panatda EMA / Thailand Administrative Assistant/Travel Assistant
Cronin, Eileen EMA / Thailand APCD/ PTO
Hancharoensuk, Salinee EMA / Thailand Cashier
Hankulwatana, Teerapoj EMA / Thailand IT Specialist
Kiatsuphimol, Jaree EMA / Thailand Program Manager for CBOD
Kunsabfueng, Wanna EMA / Thailand Program Assistant
Leelaguagoon, Bancha EMA / Thailand GSO
London, Richard EMA / Thailand PCMO
Nelson, Renwick EMA / Thailand Administrative Officer
Ngamukos, Patcharapan EMA / Thailand Special Projects Assistant
Ooppapan, Nuttaporn EMA / Thailand Safety and Security Coordinator
Pahnichaputt, Porntipa EMA / Thailand Administrative Assistant
Phurikrai, Wisakha EMA / Thailand Medical Secretary
Promsingh, Thanyalak EMA / Thailand PCMO
Saeng-vanich, Prapon EMA / Thailand Driver
Sawatdipanich, Nipawan EMA / Thailand Training Assistant
Senivong Na Ayudhya, Nuppun EMA / Thailand Driver/Clerk
Sirinthep, Arun EMA / Thailand Driver/Clerk
Srisamai, Siwaporn EMA / Thailand Program Manager TCCO
Suwan, Phanuthat EMA / Thailand HIV/AIDS Coordinator
Taechatada, Pornthip EMA / Thailand Financial Assistant
Tangkanangnukul, Alisa EMA / Thailand Executive Secretary
Tantayakorn, Rawi EMA / Thailand Language Coordinator
Tantayanubutr, Alisa EMA / Thailand Program Assistant
Williams, John EMA / Thailand Country Director
Akatov, Atanazar EMA / Turkmenistan TEFL Program Assistant
Altyeva, Beeke EMA / Turkmenistan Financial Assistant
Amangeldyeva, Bahar EMA / Turkmenistan Program Assistant -- Health
Ataeva, Enesh EMA / Turkmenistan Receptionist
Atayev, Ata EMA / Turkmenistan Safety & Security Coordinator
Drykina, Galina EMA / Turkmenistan Cleaner
Erwin, Penelope EMA / Turkmenistan Administrative Officer
Fedotov, Sergey EMA / Turkmenistan Maintenance
Gafurova, Natalya EMA / Turkmenistan Cashier
Gurbanov, Berdymurad EMA / Turkmenistan Security Guard
Harhordin, Sasha EMA / Turkmenistan Driver
Ilinskaya, Elena EMA / Turkmenistan
Karakulova, Mehri EMA / Turkmenistan Training Manager
Kerimova, Aliya EMA / Turkmenistan Gardener
Khanekov, Rahman EMA / Turkmenistan Program Manager/TEFL
Krutchenskaya, Lydia EMA / Turkmenistan Medical Assistant
Kulberdyeva, Bahar EMA / Turkmenistan Administrative Assistant
Kurbanov, Murad EMA / Turkmenistan Guard
Kutzy, Stephen EMA / Turkmenistan Country Director
Lordkipanidze, Marat EMA / Turkmenistan Part-Time Security Guard
Myatiev, Berdy EMA / Turkmenistan Driver
Myer, William EMA / Turkmenistan
Nazarova, Nataliya EMA / Turkmenistan Cleaner
Nazarova, Sachly EMA / Turkmenistan Program Manager/Health
Orazov, Yusup EMA / Turkmenistan
Ovezlieva, Zohre EMA / Turkmenistan Language Coordinator
Pirlekova, Ulker EMA / Turkmenistan PCMO
Sariyev, Chary EMA / Turkmenistan Part-Time Security Guard
Sergiyenko, Dmitriy EMA / Turkmenistan IT Specialist
Shakhlamazov, Albert EMA / Turkmenistan
Sharapov, Victor EMA / Turkmenistan Guard
Stonehill, Mary EMA / Turkmenistan PCMO
Ter-Semyonov, Boris EMA / Turkmenistan General Services Assistant
Vegso, Betsy EMA / Turkmenistan Program and Training Officer
Yusupov, Artem EMA / Turkmenistan Guard
Babenko, Aleksandr EMA / Ukraine Region 2 Manager
Borovenskyi, Oleksandr EMA / Ukraine Administrative Assistant/Cluster Developer
Bushareb, Olena EMA / Ukraine PST Administrative Clerk
Bushareb, Tarek EMA / Ukraine Medical Assistant
Campos, Juan Carlos EMA / Ukraine APCD Program And Training Officer
Chybisov, Andriy EMA / Ukraine Safety and Security Assistant
Drybas, Milena EMA / Ukraine intern student
Gaiduk, Tatiana EMA / Ukraine TEFL Lead Specialist
Gonta, Alexander EMA / Ukraine PCMO
Gontarenko, Valery EMA / Ukraine PCMO
Gordienko, Victor EMA / Ukraine
Gryn, Olena EMA / Ukraine Administrative Clerk
Gulich, Andriy EMA / Ukraine
Hryhorchuk, Olena EMA / Ukraine Cashier
Hrytsenko, Zhanna EMA / Ukraine Region 7 Manager
Karpenko, Svitiana EMA / Ukraine PCMO
Khomenko, Andriy EMA / Ukraine Administrative Officer
Kovalenko, Ivan EMA / Ukraine
Krupska, Iryna EMA / Ukraine Training Director
Kurchevsky, Marat EMA / Ukraine Business Lead Specialist
Lozenko, Svetlana EMA / Ukraine student intern
Luchuk-Vysotska, Olga EMA / Ukraine Operations Officer/Interpreter
Lutska, Yana EMA / Ukraine Admin/Travel Assistant
Matvienko, Vitaliy EMA / Ukraine General Services Officer
Miglyachenko, Victor EMA / Ukraine
Nastenko, Lena EMA / Ukraine Language/Cross-Cultural Coordinator
Nazarov, Pavel EMA / Ukraine General Services Assistant/Maintenance Asst
Nikolayeva, Natasha EMA / Ukraine Medical Assistant
Oleksenko, Roman EMA / Ukraine Region 4 Manager
Oleksiiuk, Mila EMA / Ukraine Administrative Assistant/cluster developer
Pashynskyy, Serhiy EMA / Ukraine Safety and Security Coordinator
Perevyazko, Olga EMA / Ukraine Receptionist
Pikozh, Vitaly EMA / Ukraine IT Specialist
Ponomarchuk, Natalia EMA / Ukraine Region 3 Manager
Potapchuk, Ihor EMA / Ukraine
Prydatko, Tamara EMA / Ukraine TEFL Lead Specialist
Pyrozhko, Valya EMA / Ukraine Executive Assistant
Radchuk, Yuriy EMA / Ukraine PCMO
Riznyk, Nastia EMA / Ukraine Resource Center Coordinator
Romanyuk, Vasyl EMA / Ukraine Region 6 Manager
Sakhno, Anatoliy EMA / Ukraine Youth Development Lead Specialist
Schmidt, Diana EMA / Ukraine Country Director
Shevchenko, Iryna EMA / Ukraine Region 1 Manager
Shulyak, Grygorij EMA / Ukraine
Shutka, Oxana EMA / Ukraine Financial / HR Assistant
Shwaitser, Oksana EMA / Ukraine Admin/Travel Assistant
Shymonovych, Henry EMA / Ukraine Information Management Coordinator
Silko, Oleksandr EMA / Ukraine
Silver, Anne EMA / Ukraine APCD / Business Lead Specialist
Smiychyk, Oleh EMA / Ukraine Region 8 Manager/PCV Support Coordinator
Solonin, Oleksander EMA / Ukraine
Solyanikova, Natalia EMA / Ukraine Admin Training Coordinator
Spaschenko, Vitaly EMA / Ukraine
Sukhorebra, Iryna EMA / Ukraine Business Lead Specialist
Sukhov, Sergey EMA / Ukraine Head of Security Unit
Svyatobog, Alexey EMA / Ukraine
Svyatobog, Irina EMA / Ukraine Financial Assistant/Alternate Cashier
Sydorenko, Valentyna EMA / Ukraine Technical Training Coordinator
Taylor, William EMA / Ukraine
Tverdokhlib, Vitaliy EMA / Ukraine
Yankovoy, Vasyl EMA / Ukraine
Yarema, Bohdan EMA / Ukraine Region 5 Manager
Yaroshenko, Pavel EMA / Ukraine
Yurchuk, Valentyn EMA / Ukraine General Services Assistant/Editor
Zabudko, Natalia EMA / Ukraine
Brummett, Kimberly IAP Executive Secretary
Conrad, Roger IAP Chief Administrative Officer
Hogge, Michael IAP Country Desk Assistant
Holger, Rollyn IAP Expert
Leach, Kirk IAP Special Assistant
Lowe, Kelci IAP Administrative Assistant
McCabe, Michael IAP Chief of Programming
Petterson, Rachael IAP Temporary Staff
Picado, Patricia IAP Staffing Analyst
Rulon, Kathryn IAP Chief of Operations
Zanger, Allene IAP Regional Director
Arzu, Austin IAP / Belize APCD
Brancato, Jaime IAP / Belize Technical Trainer
Coombs, Jay IAP / Belize APCD
De La Torre, Elva IAP / Belize Training Director
Garcia, Baltazar IAP / Belize Safety Security Coordinator / Training Assistant
Goggin-Kehm, Molly IAP / Belize Technical Trainer
Gonzalez, Maria IAP / Belize Executive Secretary
Haylock, Kent IAP / Belize Medical Admin Assistant
Higgins, Eileen IAP / Belize Country Director
Johnson, Amy IAP / Belize Volunteer Leader
Lizama, Stanley IAP / Belize Driver
McClellan, Erin IAP / Belize Volunteer Leader
Quetzal, Xunan IAP / Belize Student Intern
Richards, Verolyn IAP / Belize Resource Center Manager
Szalay, Gregory IAP / Belize Volunteer Leader
Thomas, AnnaLiza IAP / Belize Volunteer Leader
Tillett, Ruth IAP / Belize Administrative Assistant
Toness, Anna IAP / Belize Programming & Training Officer
Vanderburg, Isaac IAP / Belize Technical Trainer
Waight, Jackie IAP / Belize PCMO
Westby, Alcee IAP / Belize IT Specialist
Westby, Leticia IAP / Belize APCD/Admin.
Williams, Anthony IAP / Belize General Services Coordinator
Adrian, Sebastian IAP / Bolivia Watchman/Janitor - Coch. Training Center
Albornoz, Liesbeth IAP / Bolivia Language Facilitator - Coch. Training Center
Ancalle, Remigio IAP / Bolivia APCD/Natural Resources Management - Coch.
Angulo, Cesar IAP / Bolivia Administrative Assistant
Arce, Jorge IAP / Bolivia Office Assistant - Sucre
Bascope, Blanca IAP / Bolivia Language Coordinator-Coch. Training Center
Beizaga, Marlen IAP / Bolivia Program Assistant
Buchendorfer, Christa IAP / Bolivia Training Coordinator - Coch
Cabrera, Marisol IAP / Bolivia Language Facilitator - Coch. Training Center
Callisaya, Ivan IAP / Bolivia Temporary Training Coordinator
Cardozo, Maria IAP / Bolivia Language Facilitator
Carpio, Mercedes IAP / Bolivia Language Facilitator
Carvajal, Carla IAP / Bolivia Training Coordinator - Coch. Training Center
Castellon, Hilarion IAP / Bolivia Language Facilitator- Coch. Training Center
Chacay, Maritza IAP / Bolivia Language Facilitator - Coch. Training Center
Chambi, David IAP / Bolivia Office Assistant - Tarija
De Gosztonyi, Daniel IAP / Bolivia General Services Assistant-Cochabamba
Flores, Virginia IAP / Bolivia Secretary - Coch. Training Center
Garcia, Gladys IAP / Bolivia PCMO
Garza, Javier IAP / Bolivia Country Director
Gemio, Ivan IAP / Bolivia Safety & Security Coordinator-Cochabamba
Goldberg, Philip IAP / Bolivia
Gonzales, Esteban IAP / Bolivia Driver- Messenger
Graziano, Mark IAP / Bolivia PCVL Agriculture
Green, William IAP / Bolivia Training Director- Coch. Training Center
Huanca, Natalio IAP / Bolivia Watchman/Janitor - Coch. Training Center
Irazoque, Pilar IAP / Bolivia Administrative Assistant
Lafuente, Patricia IAP / Bolivia Cashier
Lopez, Carla IAP / Bolivia Language Facilitator- Coch. Training Center
Lopez, Daniel IAP / Bolivia APCD/GENERALIST
Loza, Magaly IAP / Bolivia Medical Secretary - Cochabamba
Martinez, Delma IAP / Bolivia Language Facilitator- Coch. Training Center
Martinez, Roque IAP / Bolivia Driver-Messenger - Coch. Training Center
McCaffrey, Mike IAP / Bolivia PCVL/Tech Specialist MED
McFarren, Tim IAP / Bolivia APCD/Basic Sanitation - Coch.
Milam, Katherine IAP / Bolivia PCVL/TECH. SPECIALIST IE
Molina, Gonzalo IAP / Bolivia Financial Assistant
Montecinos, Rosario IAP / Bolivia PCMO- Cochabamba
Morales, Alex IAP / Bolivia Language Facilitator - Coch. Training Center
Noya, Maricruz IAP / Bolivia Executive Secretary
Oviedo, Armando IAP / Bolivia Training Coordinator - Coch.
Panozo, Jose Luis IAP / Bolivia IT Specialist
Paz Soldan, Julia IAP / Bolivia Programming Assistant
Peralta, Mauricio IAP / Bolivia Medical Contractor-PCMO-Cochabamba
Perez, Cesar IAP / Bolivia Program Assistant
Perez, Gonzalo IAP / Bolivia GENERAL SERVICES ASSISTANT - LA PAZ
Pozadas, Maria IAP / Bolivia Nurse-PCMO- Cochabamba
Rodriguez, Dora IAP / Bolivia Temporary Training Coordinator
Rojas, Mirtha IAP / Bolivia Librarian- Cochabamba
Ruiz, Miriam IAP / Bolivia SITE DEVELOPMENT COORDINATOR - SANTA CRUZ
Salazar, Doreen IAP / Bolivia Programming & Training Officer
Salinas, Jose IAP / Bolivia APCD/Agriculture - Cochabamba
San Miguel, Dania IAP / Bolivia Administrative Officer
Siegel, Alexis IAP / Bolivia PCVL/TECH. SPECIALIST BS
Southerwood, Susan IAP / Bolivia Training Coordinator
Urs, Krishna IAP / Bolivia
Valdiviezo, Armando IAP / Bolivia DRIVER/MESSENGER - SANTA CRUZ
Van Damme, Wendy IAP / Bolivia APCD Integrated Education
Vargas, Cecilia IAP / Bolivia Receptionist/Secretary-Cochabamba
Vargas, Victoria IAP / Bolivia Language Facilitator- Coch. Training Center
Zuazo, Alberto IAP / Bolivia General Services Assistant
Ciccarone, Julie IAP / CDU Country Desk Officer
Cole, Christean IAP / CDU Country Desk Assistant
Coyne, Kimberley IAP / CDU Country Desk Assistant
Domingues, Echo IAP / CDU Country Desk Assistant
Eberhardt, Nathan IAP / CDU Country Desk Assistant
Jaskot, Emily IAP / CDU Country Desk Assistant
Reese, Robert IAP / CDU Country Desk Assistant
Schreiber, Ryan IAP / CDU Country Desk Assistant
Tafara-Maddox, Leah IAP / CDU Country Desk Officer
Taylor, Ethan IAP / CDU Country Desk Officer
Wesner, Shawn IAP / CDU Country Desk Officer
Alonso, Paula IAP / Costa Rica Language Facilitator
Araya, Silvia IAP / Costa Rica APCD/ Rural Community Development
Arce, Gabriela IAP / Costa Rica Janitor
Badilla, Liannette IAP / Costa Rica Language Trainer
Baker, Daniel IAP / Costa Rica APCD/ Children, Youth and Families
Barquero, Marco IAP / Costa Rica Language Trainer
Blanco, Marcela IAP / Costa Rica Executive Secretary
Borel, Laura IAP / Costa Rica Safety and Security Coordinator
Cerdas, Cidalice IAP / Costa Rica Language Trainer
Chinchilla, Daniel IAP / Costa Rica Family and Logistics Coordinator
Clarke, Jennifer IAP / Costa Rica PCMO
Coward, Sonsire IAP / Costa Rica PCMO
Cruz, Esteban IAP / Costa Rica General Services Assistant
Flores, Maria IAP / Costa Rica Training Director
Granados, Felicia IAP / Costa Rica Programming and Training Specialist MED
Grumley, Terry IAP / Costa Rica Country Director
Guzman, Victoria IAP / Costa Rica Admin Assistant/ Cashier
Herrera, Harold IAP / Costa Rica Language Coordinator
Jimenez, Sonia IAP / Costa Rica Language Trainer
Li, Sandra IAP / Costa Rica Language Trainer
Lopez, Susan IAP / Costa Rica Admin. Assistant / Human Resources
Mata, Luis IAP / Costa Rica APCD/ Micro-Enterprise Development
Mone, Erin IAP / Costa Rica Programming and Training Officer
Pena, Delia IAP / Costa Rica Training Coordinator
Quesada, Alonso IAP / Costa Rica Information Technology Specialist
Rodriguez, Marisela IAP / Costa Rica Language Trainer
Rojas, Manuel IAP / Costa Rica Messenger/Driver
Rowe, Betty IAP / Costa Rica Medical Assistant
Schisholm, Roger IAP / Costa Rica Administrative Officer
Suarez, Carolina IAP / Costa Rica Programming and Training Specialist CYF
Villalobos, Marlene IAP / Costa Rica Admin. Assistant
Villalobos, Olga IAP / Costa Rica Secretary/Receptionist
Villalobos, Vanessa IAP / Costa Rica Language Trainer
Barinas, Martina IAP / Dominican Republic Program Assistant
Bello, Keila IAP / Dominican Republic Program Assistant
Castillo, Liliana IAP / Dominican Republic Office Manager
Clark, Donald IAP / Dominican Republic Programming & Training Offcer
Contreras, Fernando IAP / Dominican Republic Medical Contractor
De Los Santos, Francisco IAP / Dominican Republic Night Receptionist
Dipre, Pedro IAP / Dominican Republic Driver
Donald, Susan IAP / Dominican Republic IRC Manager
Ferreras, Alfredo IAP / Dominican Republic Vehicle Maintenance
Gilvert, Engels IAP / Dominican Republic IT Specialist
Guzman, Pablo IAP / Dominican Republic Driver/Messenger
Hernandez, Juan IAP / Dominican Republic Cashier
Hertell, Hans IAP / Dominican Republic
Ibanez, Laura IAP / Dominican Republic PCVL
Isaias, Lisette IAP / Dominican Republic PCMO
Jacobs, Joy IAP / Dominican Republic APCD/ Small Enterprise Development
Leon, Miguel IAP / Dominican Republic APCD/Health
Maleeva, Boriana IAP / Dominican Republic PCMO
Martinez, Denisse IAP / Dominican Republic Administrative Assistant
Massey, Romeo IAP / Dominican Republic COUNTRY DIRECTOR
Matos, Nurys IAP / Dominican Republic Admin. Assistant
McGowan, Jennifer IAP / Dominican Republic Training Center Director
Nova, Ramon IAP / Dominican Republic Night Receptionist
Quistorff, Brian IAP / Dominican Republic PCVL Education
Rives, Sarah IAP / Dominican Republic PCVL Healthy Families
Rodriguez, Alberto IAP / Dominican Republic APCD/Natural Resources
Rosa, Alejandro IAP / Dominican Republic Admin. Officer
Saba, Ana Dolores IAP / Dominican Republic Administrative Assistant
Santana, Sandy IAP / Dominican Republic Medical Secretary
Simo, Tamara IAP / Dominican Republic Executive Secretary
Valerio, Domingo IAP / Dominican Republic APCD/Education
Villaman Amparo, Daniel IAP / Dominican Republic Safety and Security Coordinator
Williams, Adele IAP / Dominican Republic APCD/Youth
Wright, Christina IAP / Dominican Republic PCVL
Aska, Hilarie IAP / E Caribbean Messenger/Driver (St. Lucia)
Auguste, Agnes IAP / E Caribbean Office Attendant (St. Lucia)
Baptiste, Marcia IAP / E Caribbean Administrative Asst.(Grenada)
Bernardine, Franka IAP / E Caribbean APCD (Grenada)
Biscombe, Reney IAP / E Caribbean Safety & Security Coordinator
Brooks-Richards, Michele IAP / E Caribbean PCMO (Antigua and St. Kitts & Nevis)
Burton, Ryan IAP / E Caribbean Messenger/Driver (Dominica)
Da Silva, Peggy IAP / E Caribbean PCMO (St. Vincent)
Delaney, Theodora IAP / E Caribbean Office Attendant (St. Kitts)
Delice, Saddiah IAP / E Caribbean Cashier-St. Lucia
Dujon, Catherina IAP / E Caribbean General Services Asst.(St. Lucia)
Farray, Denis IAP / E Caribbean Messenger/Driver (Grenada)
Gilroy, Mary IAP / E Caribbean
Henderson, Patrick IAP / E Caribbean APCD (Dominica)
Huggins, Mavis IAP / E Caribbean APCD (St. Kitts & Nevis)
Jacobs, Yolande IAP / E Caribbean Administrative Assistant (Antigua)
James, Cuthbert IAP / E Caribbean APCD (St. Vincent & The Grenadines)
Joe, Sean IAP / E Caribbean ICT Specialist
John, Jeffrey IAP / E Caribbean Driver (St. Vincent & the Grenadines)
Jules, Sharmon IAP / E Caribbean APCD (St. Lucia)
Laborde, Norma IAP / E Caribbean Administrative Officer (St. Lucia)
Lee, Jacintha IAP / E Caribbean Regional Training Director (St. Lucia)
Matthews, Everlyn IAP / E Caribbean Administrative Assistant (St. Vincent)
Petrozzola, Helen IAP / E Caribbean Programming & Training Oficer
Pierre, Mary-Rose IAP / E Caribbean Regional Mngmt Specialist & Asst. to the CD (St. Lucia)
Raftery, Kate IAP / E Caribbean Country Director
Robinson, Christine IAP / E Caribbean Financial Assistant (St. Lucia)
Ryner, Rhoda IAP / E Caribbean Administrative Asst.(Dominica)
Sealy, Sharon IAP / E Caribbean Receptionist / TA
St. Rose, Marina IAP / E Caribbean PCMO (St.Lucia)
Vitte, Hermina IAP / E Caribbean Administrative Asst. (St. Lucia)
Wheeler, Mark IAP / E Caribbean Administrative Officer
Wilkinson-Hanley, Victorine IAP / E Caribbean Administrative Assistant (St. Kitts)
Aguirre, Sonia IAP / Ecuador Family Coordinator
Alarcon, Julieta IAP / Ecuador Safety and Security Coordinator
Brown, Jefferson IAP / Ecuador
Bucheli, Anabel IAP / Ecuador Office Clerk
Caicedo, Xavier IAP / Ecuador APCD Health
Calderon, Mireya IAP / Ecuador Admin. Assistant/GSO
Calvache, Pablo IAP / Ecuador Messenger
Carmichael, Kerry IAP / Ecuador APCD/ Habitat Conservation
Castro, Miguel IAP / Ecuador Warehouse Keeper
Cobo, Maria Eugenia IAP / Ecuador Executive Secretary
Dettman, Sarah IAP / Ecuador PCMO
Espin, Paulina IAP / Ecuador Training Secretary
Grijalva, Margarita IAP / Ecuador Admin. Assistant/Fiscal Matters
Jewell, Linda IAP / Ecuador
Merizalde, Irene IAP / Ecuador Secretary/Receptionist
Moreno, Kelley IAP / Ecuador PCMO
Mosquera, Ruth IAP / Ecuador Medical Assistant
Oleas, Carolina IAP / Ecuador Program Specialist Sustainable Agriculture
Oleas, Nelson IAP / Ecuador APCD/Agriculture
Perez, Fernando IAP / Ecuador Mechanic
Platin, Dana IAP / Ecuador Programming and Training Officer
Reed, Pablo IAP / Ecuador Program Specialist Habitat Conservation
Rodgers, Dale IAP / Ecuador Technical Trainer
Rojas, Cristina IAP / Ecuador Program Specialist Youth and Families
Rosero, Cristina IAP / Ecuador APCD
Ruiz, Rolando IAP / Ecuador PS/Language and Cross Cultural Training
Ruybal, Ronald IAP / Ecuador Country Director
Santacruz, Argentina IAP / Ecuador Program Specialist Health
Silva, Susana IAP / Ecuador Associate Training Manager
Struve, Cesar IAP / Ecuador Administrative Officer
Tinajero, Alex IAP / Ecuador Information Technology Specialist
Valencia, Silvia IAP / Ecuador Human Resources Specialist
Velastegui, Martha IAP / Ecuador Cashier
Acevedo, Lilian IAP / El Salvador Spanish Facilitator
Alfaro, Dalila IAP / El Salvador Admin. Assistant
Amaya, Melissa IAP / El Salvador Admin. Assistant
Barahona, Idalia IAP / El Salvador Spanish Facilitator
Barillas, Rolando IAP / El Salvador APCD/Environment
Bova, John IAP / El Salvador PCVL - Municipal Development
Bryan, Donald IAP / El Salvador Programming and Training Officer
Calles, Dora IAP / El Salvador Receptionist
Castro, Rosario IAP / El Salvador Program Assistant
Castro, Victoria IAP / El Salvador Spanish Facilitator
De La Cruz, Esmeralda IAP / El Salvador Spanish Facilitator
Diaz, Sonia IAP / El Salvador Program Assistant
Dwyer, William IAP / El Salvador APCD/Municipal Development
Escobar, Claudia IAP / El Salvador Admin. Assistant
Garcia, Silvia IAP / El Salvador Training Center Secretary
Jura, Lavinia IAP / El Salvador Crisis Corps Coordinator
Kaplan, Leesa IAP / El Salvador Country Director
Keshavarz, Bijan IAP / El Salvador Voucher Examiner/SPA Coordinator
Kraemer, Stephanie IAP / El Salvador APCD
Lopez, Beatriz IAP / El Salvador Collaborater to the YD Technical Training
Magana, Regina IAP / El Salvador Medical Unit Secretary
Martinez, Claudia IAP / El Salvador Program Assistant/Agro-Forestry and Environmental Education
Matal, Hector IAP / El Salvador Language Coordinator
Melgar, Maria IAP / El Salvador PCMO
Mick, Meredith IAP / El Salvador Collaborator to the RH/S Program
Minervini, Nora IAP / El Salvador PCMO
Mobasher, Vadieh IAP / El Salvador APCD/Admin.
Montalvo, Carolina IAP / El Salvador Program Assistant
Nieto, Carlos IAP / El Salvador technical trainer
Ogden, Stephanie IAP / El Salvador Master Trainer
Orellana, Astrid IAP / El Salvador Cashier
Perla, Noe IAP / El Salvador Training Center Logistics Coordinator
Realegeno, Angelica IAP / El Salvador Spanish Facilitator
Reyes, Karla IAP / El Salvador Spanish Facilitator
Saleh, Clelia IAP / El Salvador Safety and Security Coordinator
Seoane, Briony IAP / El Salvador APCD/Rural Health & Sanitation
Stewart, Allison IAP / El Salvador PC Volunteer Coordinator- Municipal Development
Tejada, Maria IAP / El Salvador Spanish Facilitator
Trejo, Gerardo IAP / El Salvador Driver/Messenger
Welge, Mary IAP / El Salvador PCMO
Wilson, Kiva IAP / El Salvador technical trainer
Zelaya, Mayra IAP / El Salvador Information Technology Specialist
Bera, Alumita IAP / Fiji Program Manager
Ceinaturaga, Josefa IAP / Fiji Program Manager/Environment
Dakuna-Levy, Lisa IAP / Fiji Programming Assistant
Delana, Nacanieli IAP / Fiji General Services Manager
Enasio, Jacob IAP / Fiji Financial Assistant
Gill, Barry IAP / Fiji Administrative Officer
Kaufuti, Emily IAP / Fiji PCMO Assistant
Lisoya, Kelera IAP / Fiji Executive Assistant/Receptionist
Lomata, Filipe IAP / Fiji Program and Training Assistant
Lostumbo, Julia IAP / Fiji Programming & Training Officer
Lutunailavo, Kitione IAP / Fiji GSA/Driver
Nabi, Tafeeq IAP / Fiji IT Specialist
Narayan, Sat IAP / Fiji Safety and Security Coordinator
Oddo, Oghale IAP / Fiji Country Director
Piukala, Josephine IAP / Fiji PCMO
Sinusetaki, Asaeli IAP / Fiji Program and Training Assistant
Tomasi, Andrew IAP / Fiji Cashier
Vunicagi, Sera IAP / Fiji Administrative Assistant
Waqaniburotu, Lesumainaivalu IAP / Fiji Assistant Training Manager
Ainslie, Kent IAP / FSM-Palau PCMO
Cronin, Shaun IAP / FSM-Palau Information Technology Specialist
Cruz, Christine IAP / FSM-Palau PCMO
Edwin, Largo IAP / FSM-Palau Program Assistant/Pohnpei
Frank, Isao IAP / FSM-Palau Training Director
Hebel, Kikulynn IAP / FSM-Palau Executive Secretary
Imetengel, Hana IAP / FSM-Palau Program Assistant/Palau
Joseph, Trueleen IAP / FSM-Palau Training Assistant
Layug, Maria Elizabeth IAP / FSM-Palau Administrative Assistant
Lokopwe, Susie IAP / FSM-Palau Program Assistant/Chuuk
Musrasrik, Emeliana IAP / FSM-Palau Safety and Security Coordinator
Neason, Elizabeth IAP / FSM-Palau Programming & Training Officer
Nena, Madison IAP / FSM-Palau Program Assistant/Kosrae
Paul, Andereas IAP / FSM-Palau Driver/Maintenance
Pedrus, Eugenia IAP / FSM-Palau Cashier
Peterson, Naihila IAP / FSM-Palau Financial Assistant
Raigetal, Regina IAP / FSM-Palau Program Assistant/Yap
Reside, David IAP / FSM-Palau Country Director
Richard, Damian IAP / FSM-Palau Administrative Officer
Welley, Leilani IAP / FSM-Palau Technical Trainer - Education
Adriance, James IAP / Guatemala Programming and Training Officer
Andrade, Sandra IAP / Guatemala Spanish Lang. Assistant
Arroyave, Kathleen IAP / Guatemala PCMO
Badger, Craig IAP / Guatemala Training Director
Ball, Gonzalo IAP / Guatemala APCD/Youth
Barquin, Gladys IAP / Guatemala Administrative Assistant
Barrios, Jorge IAP / Guatemala Spanish Language Teacher
Bianchi, Federico IAP / Guatemala PCMO
Bruton, Joseph IAP / Guatemala Safety and Security Coordinator
Castillo, David IAP / Guatemala Technical Trainer
Coc, Jose Antonio IAP / Guatemala Mayan Language Coordinator
Colombi, Carlos IAP / Guatemala Senior Training Specialist
Echeverria, Ana Luisa IAP / Guatemala Medical Office Assistant
Estrada, Basilio IAP / Guatemala APCD/Generalist
Estrada, Patricia IAP / Guatemala Spanish Language Training Coordinator
Flores, Edelvais IAP / Guatemala Receptionist
Flores, Ruby IAP / Guatemala Administrative Assistant
Garcia, Gladis IAP / Guatemala Training Secretary
Gonzalez, Sonia IAP / Guatemala Cashier
Gutierrez, Mirsa IAP / Guatemala Spanish Language Teacher
Guzman, Dora Leida IAP / Guatemala Training Secretary
Huerta, Sheny IAP / Guatemala Program Assistant
Leiva, Roberto IAP / Guatemala APCD/Small Enterprise Development
Linares, Flavio IAP / Guatemala APCD/Environment
Mack, Sergio IAP / Guatemala APCD/Health
Masaya, Claire IAP / Guatemala Technical Trainer
Mendez, Ana IAP / Guatemala Program Assistant
Molina, Rose IAP / Guatemala PCMO
Monterroso, Lydia IAP / Guatemala Executive Secretary
Morales, Salvador IAP / Guatemala APCD/Agriculture
Olivet, Liset IAP / Guatemala Administrative Assistant
Perez, Maria IAP / Guatemala Spanish Language Teacher
Ramos, Oscar IAP / Guatemala Spanish Language Teacher
Roberts, Lynn IAP / Guatemala Technical Trainer
Rodriguez, Elizabeth IAP / Guatemala Technical Trainer
Rodriguez, Sonia IAP / Guatemala Program Manager
Roldan, Jorge IAP / Guatemala Spanish Lang. Assistant
Rossell, Patricia IAP / Guatemala Program Assistant
Ruiz, Myrna IAP / Guatemala Admin. Officer
Santis, Cristobal Eduardo IAP / Guatemala Spanish Language Teacher
Sloan, Todd IAP / Guatemala Country Director
Solorzano, Johanna IAP / Guatemala PCMO
Tesahuic, Zaira IAP / Guatemala Training Admin Assistant
Vasquez, Carlos IAP / Guatemala General Services/Messenger/Driver
Vasquez, Victor IAP / Guatemala Information Technology Specialist
Velasquez, Felipe IAP / Guatemala Spanish Language Teacher
Villatoro, Sabrina IAP / Guatemala Administrative Assistant
Xiloj, Catarina IAP / Guatemala Spanish Language Teacher
Adrian, Frederick IAP / Guyana Information Technology Specialist
Bacchus, Sheridan IAP / Guyana PCMO
Fitzpatrick, Lawrence IAP / Guyana Safety and Security Coordinator
Geenen, James IAP / Guyana Country Director
Henry, Michelle IAP / Guyana Administrative Assistant
Lindo, Sasha IAP / Guyana Executive Secretary
Miller, Charles IAP / Guyana Programming & Training Officer
Mohabeer, Leloutie IAP / Guyana Cashier
Murray, Ismay IAP / Guyana PCMO
Poole, Angelene IAP / Guyana Program Assistant
Ross, Gwendolyn IAP / Guyana Administrative Officer
Sharma, Hamala IAP / Guyana PEPFAR Program Assistant
Sills, Cedric IAP / Guyana General Services Assistant
Swan-Lawrence, Diana IAP / Guyana Program Manager - Education
Thompson, Gary IAP / Guyana Pre-Service Training Director
Thorington, Brian IAP / Guyana Driver\Office Assistant
Williams, Elizabeth IAP / Guyana Program Manager - Health
Williams, Stephanie IAP / Guyana Receptionist
Alvarenga, Iris IAP / Honduras Cashier
Alvarez, Sahadia IAP / Honduras Family Community Liason
Arriaga, Maritza IAP / Honduras Program Specialist, Financial Management
Banegas, Manuel IAP / Honduras Spanish Coordinator
Bardales, Menelio IAP / Honduras APCD/ Protected Areas Management
Barrientos, Vidette IAP / Honduras Spanish Facilitator
Bejarano, Jorge IAP / Honduras Programming and Training Specialist (MD)
Bennett, Cleopatrea IAP / Honduras PCMO
Betancourth Blanco, Angelica IAP / Honduras Spanish Facilitator
Bogart, Joshua IAP / Honduras Training Facilitator
Bustillo, Dennis IAP / Honduras Head Mechanic
Cardona, Carolina IAP / Honduras PTO
Cardona, Eunice IAP / Honduras Admin. Assistant
Carrasco, Alejandrina IAP / Honduras APCD/Municipal Development
Castro, Argelia IAP / Honduras PCMO
Castro, Helmuth IAP / Honduras APCD/Health
Cheung, Susan IAP / Honduras Administrative Officer
Cruz, Sandra IAP / Honduras Spanish Facilitator
Dominguez, Jessica IAP / Honduras Spanish Facilitator
Estrada, Luis IAP / Honduras Training Manager
Figueroa, Frances IAP / Honduras Program Specialist- Human Resources
Funes, Julia IAP / Honduras Executive Secretary
Garcia, Eda IAP / Honduras Spanish Facilitator
Godoy, Miguel IAP / Honduras Mail Clerk
Gomez, Jaquelline IAP / Honduras Spanish Facilitator
Gomez, Ronaldo IAP / Honduras Programming and Training Specialist (YD)
Gomez, Sandra IAP / Honduras APCD/Youth Development
Guevara, Jose IAP / Honduras Programming and Training Specialist Business
Hendsold, Gabriel IAP / Honduras Training Facilitator
Jaycox, Trudy IAP / Honduras Country Director
Knight, Luis IAP / Honduras Part Time Program Assistant
Landis, Michael IAP / Honduras Training Facilitator
Long, Katie IAP / Honduras Training Facilitator
Manueles, Mercedes IAP / Honduras Spanish Facilitator
Maradiaga, Lourdes IAP / Honduras Spanish Facilitator
Martinez, Carlos IAP / Honduras Spanish Facilitator
Mayorga, Julio IAP / Honduras Technical CORE Coordinator
Medrano, Lourdes IAP / Honduras Medical Assistant
Miralda, Edna IAP / Honduras PCMO
Naira, Ana IAP / Honduras Spanish Facilitator
Nunez, Gustavo IAP / Honduras Messenger
Ordonez, Julio IAP / Honduras Messenger
Orellana, Delia IAP / Honduras Spanish Facilitator
Perez-Campos, Edel IAP / Honduras APCD/Business
Pinzon, Rolando IAP / Honduras Voucher Examiner
Ponce, Ariana IAP / Honduras Logistical Coordinator
Quintanilla, Claudia IAP / Honduras Programming and Training Specialist (PAM)
Ramirez, Javier IAP / Honduras Office Management Assistant
Recinos, Junior IAP / Honduras Driver/ Logistical Assistant
Reyes, Jorge IAP / Honduras Programming and Training Specialist (Health)
Reynolds, Joshua IAP / Honduras Training Facilitator
Risso, Guillermo IAP / Honduras Information Technology Specialist
Rivera, Martin IAP / Honduras APCD/Water and Sanitation
Rivera, Mirtza IAP / Honduras PCMO
Romero Lopez, Juan Carlos IAP / Honduras Safety and Security Coordinator
Salgado, Sonia IAP / Honduras Office Management Assistant
Sandres, Elizabeth IAP / Honduras Medical Program Assistant
Sarmiento, Carmen IAP / Honduras Program Assistant
Silva, Reina IAP / Honduras Finanacial Management Assistant
Verdial, Carlos IAP / Honduras Program Specialist/Water and Sanitation
Vigil, Adalberto IAP / Honduras Driver/ Logistical Assistant
Zuniga, Jose IAP / Honduras Spanish Facilitator
Anderson, Howard IAP / Jamaica Country Director
Berendsen, Anne IAP / Jamaica PCVL
Cain-Hall, Viola IAP / Jamaica PCMO
Carey, Joy IAP / Jamaica Program Assistant
Chance, Trevor IAP / Jamaica Messenger/Driver
Chance, Trevor IAP / Jamaica GSA
Coore, Richard IAP / Jamaica Admin-Procurement
Cross, Robert IAP / Jamaica I.T. Specialist
Dwyer, Dania IAP / Jamaica Language Facilitator
Evans-Boyd, Clarista IAP / Jamaica PCMO
Folkes, Rolairoeu IAP / Jamaica Technical Trainer Coordinator
Goodlaw, Juliana IAP / Jamaica Technical Trainer Coordinator
Green, Lucretia IAP / Jamaica receptionist
Hinds-McKenzie, Althea IAP / Jamaica Cashier
James, Kaydian IAP / Jamaica Language Facilitator
Johnson, Selven IAP / Jamaica Groundskeepter/Office Attendant
Kerr, Judith IAP / Jamaica Administrative Officer
Lawes, Michelle IAP / Jamaica Training and Medical Assistant
Malone, Daniel IAP / Jamaica Programming & Training Assistant
Matsosa, Hermence IAP / Jamaica Technical Trainer Coordinator
McDaniel, Genevieve IAP / Jamaica APCD/ Health
McGhie, Yvonne IAP / Jamaica Executive Secretary
McNeil, James IAP / Jamaica APCD/Environment
Odih, Love IAP / Jamaica Language Facilitator
Roberts, Carleen IAP / Jamaica Programming & Training Assistant
Robinson, Lisa-Ann IAP / Jamaica Language Facilitator
Saunders, Melva IAP / Jamaica Admin-Cuffs
Silvera, Ann IAP / Jamaica Safety and Security Coordinator
Smalls-Hines, Alicia IAP / Jamaica APCD/Youth-At-Risk
Smith, Geoffrey IAP / Jamaica Property Manager
Smith, Kariah IAP / Jamaica Language Facilitator
Stewart, Michael IAP / Jamaica Vehicle Custodian/Supplies Clerk
Wilderson, Gini IAP / Jamaica Programming and Training Officer
Williams, Eric IAP / Jamaica Training Director
Williams, Goyon IAP / Jamaica Language Coordinator
Williams, Otensia IAP / Jamaica Homestay Coordinator
Atauea, Matennang IAP / Kiribati Executive Assistant/Receptionist
Kanoua, Teuota IAP / Kiribati Cashier
Koffman, Michael IAP / Kiribati Country Director
Mereki, Oten IAP / Kiribati General Services Assistant
Perrone, Laura IAP / Kiribati Administrative Officer
Stonehill, Laura IAP / Kiribati TDY PCMO
Taakau, Eribati IAP / Kiribati Guard/Radio Operator
Taenang, Tubeta IAP / Kiribati IT Specialist
Taniera, Ueraoi IAP / Kiribati Project Manager/Health & Community Development
Taua, Kaeka IAP / Kiribati GSA II
Taukoriri, Rubennang IAP / Kiribati Project Manager/Education
Tebeia, Meere IAP / Kiribati Administrative Assistant
Timan, Amon IAP / Kiribati Project Assistant
Tiriata, Anuati IAP / Kiribati Guard/Radio Operator
Tokataake, Ann IAP / Kiribati Safety and Security Coordinator
Uati, Anatitatia IAP / Kiribati General Services Officer
Waterman, Sheila IAP / Kiribati PCMO
Battle, Byron IAP / Mexico Country Director
Ceballos, Maria Eugenia IAP / Mexico Administrative Officer
Gonzalez, Maria de Lourdes IAP / Mexico PCMO
Jaimes, Andres IAP / Mexico IT Specialist / Admin. Assistant
Jimenez, Rosa Elena IAP / Mexico Cashier
Montano, Regina IAP / Mexico Programming and Training Coordinator
Niembro, Adriana IAP / Mexico Exec. Asst / Resource Center Coordinator/ Medical Asst.
Pineda, Angel IAP / Mexico Assistant Project Manager
Reyna, Armando IAP / Mexico General Assistant
Rodriguez, Ana Luz IAP / Mexico Receptionist/Resource Center Assistant
Savage, Ronald IAP / Mexico APCD/ Programming & Training
Vazquez, Malena IAP / Mexico Safety and Security Coordinator
Baldino, George IAP / Nicaragua Country Director
Barahona, Mariano IAP / Nicaragua PCMO
Barrick, Carol IAP / Nicaragua Programming and Training Officer
Blanco, Maria IAP / Nicaragua Administrative Assistant
Calderon, Gloria IAP / Nicaragua Language Facilitator
Carranza, Lissete IAP / Nicaragua Program Specialist
Castillo, Erick IAP / Nicaragua Admin. Assistant
Cruz, Martha IAP / Nicaragua PCMO
Davila, Martha IAP / Nicaragua Language Facilitator
Davila, Raquel IAP / Nicaragua Receptionist
Dick, Lauren IAP / Nicaragua Tech Trainer
Drewry, Jonathan IAP / Nicaragua APCD/Health
Elizondo, Douglas IAP / Nicaragua Logistical Coordinator
Farrach, Maria IAP / Nicaragua PCMO
Fonseca, Flavio IAP / Nicaragua Program Specialist
Garcia, Pilar IAP / Nicaragua Program Specialist
Gonzalez, Jorge IAP / Nicaragua APCD/Admin
Gutierrez, Hermogenes IAP / Nicaragua Cashier/Admin Asst.
Hodgson, Ashley IAP / Nicaragua Master Trainer
Howell, Jimmy IAP / Nicaragua Safety and Security Coordinator
Lopez, Blanca IAP / Nicaragua Language Facilitator
Lopez, Nidia IAP / Nicaragua Language Facilitator
Mallona, Maria - Antonia IAP / Nicaragua APCD/Environment
Matamoros, Ximena IAP / Nicaragua PCMO
Narcisso, Georgia IAP / Nicaragua APCD/Small Business Development
Navarro, Maria IAP / Nicaragua Executive Secretary
Nicaragua, Oswaldo IAP / Nicaragua Mechanic/Driver
Ocon, Karen IAP / Nicaragua Program Specialist- TEFL
Quezada, Mariel IAP / Nicaragua Information Technology Specialist
Ramesh, Deepa IAP / Nicaragua APCD/TEFL
Rodriguez, Tomasa IAP / Nicaragua Language Facilitator
Suazo, Ivan IAP / Nicaragua Technical Trainer TEFL
Till, Naomi IAP / Nicaragua Training Officer
Villarreal, Patricia IAP / Nicaragua Administrative Assistant
Walton, Marva IAP / Nicaragua Medical Administrative Assistant
Aizprua, Vicky IAP / Panama Language & Cross-Cultural Trainer
Alvarez, Orlando IAP / Panama Senior Administrative Assistant
Amador, Aytza IAP / Panama PCMO (Back-up)
Angulo, Elizabeth IAP / Panama Administrative Assistant
Arbuckle, Kristen IAP / Panama Regional Leader (Chiriqui)
Branch, Gregory IAP / Panama Programming & Training Officer
Brown, Raymond IAP / Panama Messenger/General Service
Calvo, Erubey IAP / Panama IT Specialist
Cano, Franklin IAP / Panama Field Program Assistant
Chang, Belinda IAP / Panama Personnel Assistant
Cherigo, Sonia IAP / Panama Language & Cross-Cultural Trainer
Chie, Marilu IAP / Panama Cashier
Cubilla, Lina IAP / Panama Medical Office Clerk
De Gracia, Itza IAP / Panama Excutive Secretary
Fuentes, Emilia IAP / Panama PCMO
Galigiuri, Peter IAP / Panama Regional Leader (Panama Oeste)
Garron, Pablo IAP / Panama APCD/Community Economic Development
Gilles, Elizabeth IAP / Panama Regional Leader (Chiriqui)
Greco, Ricardo IAP / Panama Medical Evacuation Assistant
Husfeld, Mark IAP / Panama Regional Leader (Boca del Toro)
Justavino, Borys IAP / Panama Technical Trainer-SAS
Kreisman, Sarah IAP / Panama Regional Leader (Herrera)
Love, Heather IAP / Panama HIV/AIDS PEPFAR Coordinator
Luque, Humberto IAP / Panama GSO/Mechanic
March, Meegan IAP / Panama Assistant Training Director
Mendez, Greta IAP / Panama APCD/Admin
Metes, Nicholas IAP / Panama Programming & Training Officer
Moreno, Carlos IAP / Panama Technical Trainer/Host Family Coordinator
Nunez, Gil IAP / Panama Training & Language Coordinator Assistant
Ortiz, Maria IAP / Panama Safety and Security Coordinator
Ramirez, Raul IAP / Panama Training Director
Redmond, Peter IAP / Panama Country Director
Redwine, Cynthia IAP / Panama Regional Leader (Panama Este)
Reisman, Uriah IAP / Panama Regional Leader (Panama Este)
Rodriguez, Maria IAP / Panama PCMO
Rodriguez, Meliza IAP / Panama Language & Cross-Cultural Trainer
Rodriguez, Rolando IAP / Panama Language & Cross-Cultural Trainer
Ruatoo, Maria IAP / Panama Part-Time Regional Leader (Veraguas)
Santamaria, Francisco IAP / Panama APCD/ Community Environment Conservation
Santos, Brigida IAP / Panama Language & Cross-Cultural Coordinator
Simmons, Vielka IAP / Panama Administrative Clerk
Sparks, Tess IAP / Panama Crisis Corps Coordinator
Urrutia, Aimee IAP / Panama APCD Sustainable Ag Systems
Williams, Maritza IAP / Panama Language & Cross-Cultural Trainer
Aquino, Fernando IAP / Paraguay Administrative Assistant
Aquino, Gloria IAP / Paraguay APCD - Environmental Education
Avila, Raul IAP / Paraguay PCMO
Benitez, Maria IAP / Paraguay Training Center Language Professor
Blanco, Ramona IAP / Paraguay Training Center Language Professor
Bruno, Lana IAP / Paraguay Training Center Director
Caceres, Diosnel IAP / Paraguay Training Center Language Professor/Satellite Coordinator
Cadle, Marianne IAP / Paraguay Librarian
Cason, James IAP / Paraguay
Castillo, Carola IAP / Paraguay Programming Assistant
Cerney, Blain IAP / Paraguay PCVL Health
Cochran, Jason IAP / Paraguay Programming & Training Officer
Crawley, Elizabeth IAP / Paraguay PCVL EE
Crosa, Viviane IAP / Paraguay Administrative Assistant
Draugelis, Gustavo IAP / Paraguay IT Specialist
Echeverria, Adolfo IAP / Paraguay Cashier
Eschleman, Michael IAP / Paraguay Country Director
Escurra, Ricardo IAP / Paraguay GSO
Esquivel, Viviana IAP / Paraguay Training Center Secretary
Fouts, Sarah IAP / Paraguay PCVL EEE
Galeano, Carolina IAP / Paraguay Cleaner/Office Attendant
Garcia, Pabla IAP / Paraguay Training Center Language Professor/Satellite Coordinator
Gimenez, Yolanda IAP / Paraguay Training Center Administrative Assistant
Gomez, Cecilia IAP / Paraguay Programming and Training Assistant
Gonzalez, Benito IAP / Paraguay Electrician/messenger
Gonzalez, Lucia IAP / Paraguay Training Center Language Professor
Idoyaga, Josefina IAP / Paraguay Training Center Language Director
Johnson, Kevin IAP / Paraguay
Lujan, Sonia IAP / Paraguay Training Center Language Professor
Maciel, Juany IAP / Paraguay Receptionist
Maddox, Perry IAP / Paraguay Technical Training Coordinator
Maqueda, Victor IAP / Paraguay Training Center Language Professor
Morris, Shon IAP / Paraguay Trainer Coop
Novak, William IAP / Paraguay PCVL Bees/Ag
Ortiz, Celeste IAP / Paraguay Executive Secretary
Orue, Gloria IAP / Paraguay Trainer MSD
Paredes, Eduardo IAP / Paraguay GSO
Pena, Gloria IAP / Paraguay Programming Assistant
Pesole, José IAP / Paraguay Safety and Security Coordinator
Rawson, Lisa IAP / Paraguay Training Center Assistant Director/Master Trainer
Rios, Josefina IAP / Paraguay APCD/Education
Rojas, Silvia IAP / Paraguay Training Center Language Professor
Rolon, Ruben IAP / Paraguay APCD/Rural Economic Development
Samudio, Juan Carlos IAP / Paraguay APCD/Admin.
Silvernail, Julie IAP / Paraguay PCVL WID/GAD
Souza, Pedro IAP / Paraguay APCD/Health
Spahr, Chris IAP / Paraguay PCVL Rural Economic Development
Sutton, Kipp IAP / Paraguay APCD/ Agriculture
Toledo, Martha IAP / Paraguay PCMO
Westerhof, Daniel IAP / Paraguay PCVL ICT
Zaldivar, Delfina IAP / Paraguay Training Center Language Professor/Satellite Coordinator
Acuna, William IAP / Peru Administrative Officer
Avila, Sonia IAP / Peru Receptionist/Librarian
Bazan, Jorge IAP / Peru PCMO
Canaval, Ursula IAP / Peru Administrative Assistant/Cashier
Cayo, Carla IAP / Peru Medical Assistant
Cerna, Veronica IAP / Peru Administrative Assistant/Travel
Dolan, Marko IAP / Peru Programming and Training Officer
Escalante, Luis IAP / Peru Janitor
Gatjens, Vanessa IAP / Peru Receptionist/Telephone Operator
Gutierrez, Alfredo IAP / Peru APCD/Small Business Development
Hickey, Kathleen IAP / Peru Training Director
Hirsh, Michael IAP / Peru Country Director
Huaman, Sandro IAP / Peru Administrative Assistant/GSO
Kaping, Kathleen IAP / Peru APCD/ Youth Development
Luthi, Ana Maria IAP / Peru Training Administrative Assistant
Ly, Luis IAP / Peru IT Specialist
Navarro, Enrique IAP / Peru Safety and Security Coordinator
Ortega, Wilfredo IAP / Peru Regional Program Assistant- Piura
Perales, Margarita IAP / Peru Training Secretary
Ramirez, Karla IAP / Peru Program Assistant
Rosenthal, Eric IAP / Peru APCD/Environmental Awareness
Solis, Juan IAP / Peru Janitor
Su, Suni IAP / Peru Peace Corps Medical Coordinator
Tafur, Jose IAP / Peru Regional Program Assistant- Cajamarca
Urbina, Cesar IAP / Peru Driver
Velasquez, Justo IAP / Peru Driver
Vera, Carmen IAP / Peru Regional Program Assistant- Ancash
Villanueva, Emilia IAP / Peru APCD Health
Feterika, Malaea IAP / Samoa Travel, Training, and Logistics Officer
Frola, Kimberly IAP / Samoa Country Director
Geier, Jacquelyn IAP / Samoa APCD/ Generalist
Hunt, Papu IAP / Samoa Driver
Isaako, Leata IAP / Samoa Trainer
Lafi, Esera IAP / Samoa APCD/Education
Lamositele, Ana IAP / Samoa APCD/Admin.
Leavai, Lagi IAP / Samoa Resource Manager
Levi, Fonotele IAP / Samoa Safety & Security Coordinator
Mataia, Sharon IAP / Samoa Medical Secretary/Backup Receptionist
Muliaga, Liva IAP / Samoa Driver
Pati, Teuila IAP / Samoa PCMO
Petrini, Kevin IAP / Samoa Technical Coordinator
Pita, Faleseu IAP / Samoa Trainer
Russell, James IAP / Samoa Sub-Regional Programming & Training Officer (SRPTO)
Sam Chong, Lesina IAP / Samoa Admin & Training Asst./ Travel Officer
Sapolu, Annette IAP / Samoa Cashier
Simone, Onofia IAP / Samoa Trainer
Soanai, Maxine IAP / Samoa Receptionist/Secretary
Tamasese, Henry IAP / Samoa Training Manager
Timoteo, Setu IAP / Samoa Trainer
Tuailemafua, Siuli IAP / Samoa Program Assistant
Voorwinden, Bill IAP / Samoa IT Specialist
Bokabule, Carolyn IAP / Solomon Islands Cashier
Maenuita, Samson IAP / Solomon Islands APCD
Aroma, Shakuntala IAP / Suriname Programming Administrator Assistant
Boetius, Marlies IAP / Suriname Technical Trainer/Health
Bruma, Diana IAP / Suriname APCD/Business
Burke, Peter IAP / Suriname PST Director
Cairo, Marlon IAP / Suriname SSC
Consen, Sergio IAP / Suriname Training Manager
Conway, Ann IAP / Suriname Country Director
Cramer, Dino IAP / Suriname IT Specialist
Dawson, Diana IAP / Suriname Medical Assistant
Dompig, Priscilla IAP / Suriname Secretary/Receptionist
Groenewoud, Dulcine IAP / Suriname Cashier
Hoogvliets, Carmelita IAP / Suriname PM / Health
Jagelski, Adam IAP / Suriname Programming & Training Officer
Legiman, Johannes IAP / Suriname PCMO
Limburg, Constan IAP / Suriname Driver
Nathan, Norma IAP / Suriname Administrative Assistant
Nighswander, Aaron IAP / Suriname Administrative Officer
Ronokasto, Soejono IAP / Suriname Motorpool Specialist
Schreiber Hughes, Lisa Bobbie IAP / Suriname
Asaeli, Patisepa IAP / Tonga Janitor
Bilbao, Soraya IAP / Tonga Volunteer Leader
Cornish, Jeffrey IAP / Tonga Country Director
Esau, Alaipuke IAP / Tonga Vava'u Coordinator
Fatafehi, Viliami IAP / Tonga Driver
Fifita, Seini IAP / Tonga Part-Time PCMO/Medical Assistant
Hurrell, Ila IAP / Tonga Program Assistant
Kautoke, Tupou IAP / Tonga Admin. Assistant
Kauvaka, Elenoa IAP / Tonga Training Manager
Koloamatangi, Lakai IAP / Tonga Resource Manager
Langi, Kaati IAP / Tonga IT Specialist
Laske, James IAP / Tonga Volunteer Leader
Lavakei'aho, Barbara IAP / Tonga Language Coordinator
Mafi, Viliami IAP / Tonga Program Manager
Moala, Amelia IAP / Tonga Mail Clerk
Palu, Silaiti IAP / Tonga General Service Assistant
Rabinowitz, Amanda IAP / Tonga APCD/Programming & Training
Sikalu, Feonisia IAP / Tonga Admin and Finance Administrator
Telefoni, Seini IAP / Tonga Executive Secretary/Office Assistant
Tevi, Tupou IAP / Tonga Cashier
Tonga, Jacinta IAP / Tonga PCMO
Uai, Sifa IAP / Tonga
Vea, Toma IAP / Tonga Safety and Security Coordinator
Yanicheck, Frank IAP / Tonga Administrative Officer
Bong, James IAP / Vanuatu General Services Assistant/Driver
Brian, June IAP / Vanuatu Language & Cross Culture Trainer
Dalzell, Brenda IAP / Vanuatu PCMO
Duvu, Raewin IAP / Vanuatu TDY Administrative Assistant
Edmanley, Happilyn IAP / Vanuatu Cashier
Edwin, Richard IAP / Vanuatu Acting Cashier
George, Kevin IAP / Vanuatu Country Director
Jimmy, Solomon IAP / Vanuatu Language / Cross Cultural Trainer
Kalotap, Mark IAP / Vanuatu Language / Cross Cultural Trainer
Kalotiti, Matthew IAP / Vanuatu Trainer
Kalsakau, Selianne IAP / Vanuatu Temporary Secretary
Kalsrap, Fredlyn IAP / Vanuatu Executive Secretary
Laan, John IAP / Vanuatu APCD/Programming (Education)
Lala, Odina IAP / Vanuatu Language / Cross Cultural Trainer
Laycock, Jane IAP / Vanuatu PCMO
Lulu-Karae, Christina IAP / Vanuatu APCD/Training
Meltemal, Suzanne IAP / Vanuatu Resource Center Assistant
Mitchell, Glenda IAP / Vanuatu APCD/Admin.
Philemon, Rodney IAP / Vanuatu IT Specialist
Poilapa, Relvie IAP / Vanuatu Safety and Security Coordinator
Samuel, Leni IAP / Vanuatu Office Cleaner
Tenkon, Andrew IAP / Vanuatu Gardener
Westebbe, Shelly IAP / Vanuatu Programming & Training Officer
Wilson, Dorah IAP / Vanuatu Program Assistant
Barror, Camilla IG Technical Audit Manager
Bellamy, Michelle IG Contractor
Berry, David IG Criminal Investigator
Boutiette, Andraea IG Criminal Investigator
Bunker, Elizabeth IG AIG/Evaluation and Inspections
Carruthers, Lori IG Executive Assistant
Chen, Yu IG Contractor
Chensvold, Crist IG Senior Evaluator
Collins, Letty IG Senior Auditor
De Mello, Julie IG Senior Criminal Investigator
Elbert, Shelley IG Senior Evaluator
Feltault, Kelly IG Intern
Franklin, Hope IG Contractor
Gilkey, Kristen IG
Johnson, Geoffrey IG AIG/Investigations & Security
Kaffen, Arnold IG Senior Auditor
Khadiagala, Lynn IG Senior Evaluator
Kotz, H. IG Inspector General
Lee, Jeffrey IG Expert
Magallanes, Sarah IG Assistant Evaluator
Mirzakhani, Sarah IG Contractor
Montoya, Gerald IG AIG/Audits
Mulzac, Henry IG Senior Criminal Investigator
Palmer, Elizabeth IG Auditor
Parrish, Peter IG Contractor
Peterson, Joseph IG
Raftovich, Roberta IG Executive Manager
Sabec, John IG Contractor
Scaffido, David IG Contractor
Shafqat, Hira IG Contractor
Torres, Carlos IG Senior Evaluator
Von Elm, Roger IG Contractor
Walker, Louise IG Office Administrator
White, Antoine IG Contractor
Yutzy, Valerie IG Contractor
Zielinski, John IG
Bryant, Wilbert M Associate Director for Management
Camacho, Freidricka M Administrative Assistant
Fernandez, Rafael M Administrative Officer
Hall, James M Summer Hire Student
Holmes, Phyllis M Management Analyst
Manheim, Marianne M FOIA Officer
Stanberry, Garry M Deputy Associate Director
Tanaka, Allison M FOIA/Privacy Specialist
Williams, Donna M Executive Assistant
Chukwudebe, Nnaemeka M / AS Temporary Administrative Assistant
Demyers, Donnetta M / AS Administrative Specialist
Fleming, Yvette M / AS Program Specialist
Hunter, Tannell M / AS Mail Clerk
Lane, Jeffery M / AS Program Specialist
Martinez, Victor M / AS Mail Clerk
Mosuro, Peggy M / AS Agency Information Technician
Pearson, William M / AS Packing Clerk
Pimpedly, James M / AS Chief, Administrative Services
Roots, Xavier M / AS Messenger/Courier
Shaw, Walter M / AS Assistant Project Manager
Shrestha, Catherine M / AS Management Analyst
Allen, Caroline M / AS / FMD Management Analyst
Battle, Derrick M / AS / FMD Supply Technician/Driver
Dennison, Chris M / AS / FMD
Hartley, Joseph M / AS / FMD Facility Operations Specialist
Hernandez, Fernando M / AS / FMD Construction Workers - Palmer Brothers
Hilkert, Justin M / AS / FMD Facilities Clerk
Homfeld, Charles M / AS / FMD Chief, Facilities Management
Johnson, Joe M / AS / FMD Supply Technician
Johnson, Tommy M / AS / FMD Audio Visual Specialist
Marrero, Denis M / AS / FMD
Mejia, Jose M / AS / FMD
Miles, Brandon M / AS / FMD Summer Hire Student
Miranda, Mauro M / AS / FMD
Patton, Robert M / AS / FMD Facility Clerk
Polanco, Juan M / AS / FMD
Reyes, Mario M / AS / FMD
Thompson, Daniel M / AS / FMD Facilities Management Specialist
Viera, Gladys M / AS / FMD Construction Workers - Palmer Brothers
Vizcarra, Leonzo M / AS / FMD Inventory Management Specialist
Weinstein, David M / AS / FMD
Ayele, Meron M / AS / M Mail Clerk
Carpenter, James M / AS / M Central Receiving Clerk
Dockery, Darrell M / AS / M Project Manager
Mailroom, M / AS / M
Belizaire, Beyola M / AS / PLS Overseas Support Assistant
Bell, Gary M / AS / PLS Materials Coordinator
Bertman, Daniel M / AS / PLS Packing Clerk
Dawson, Evelyn M / AS / PLS Overseas Support Specialist
Hightower, Richard M / AS / PLS Overseas Support Quality Assurance Manager
Jackson-Mandanga, Regina M / AS / PLS Overseas Support Specialist
Jugder, Meghan M / AS / PLS Overseas Support Assistant
Kaman, Michael M / AS / PLS Overseas Support Specialist
King, Benjamin M / AS / PLS Packing/Receiving Clerk
Mason, Paul M / AS / PLS Overseas Packing Clerk
Brown, Marsha M / AS / T Passport and Visa Agent
Burrowes, Betsy M / AS / T SATO Travel
Finnane, John M / AS / T International Agent
Grisdale, Kyung-Jin M / AS / T Transportation Specialist
Hassan, Mohammad M / AS / T Passport/Visa Agent
Ivey, Sharon M / AS / T International Travel Counselor
Konstas, Penelope M / AS / T Administrative Assistant
McCollom, Molly M / AS / T Administrative Assistant
McLaughlin, Kenneth M / AS / T Chief, Transportation
Stewart, Marilyn M / AS / T International Agent
Kreamer, Pat M / AS / T / SATO Manager
Scoles, Robert M / AS / T / SATO International Travel Counselor
Travel, Sato M / AS / T / SATO SATO Travel
Campbell, Susan M / HRM Overseas Staff Liaison
Connelly, Patricia M / HRM Director
Goldsmith, Glenn M / HRM Program Manager
Lavelle, Sylvia M / HRM Sr. Human Resources Specialist, HRM
Marshall, Karen M / HRM Contractor
Oliver, David M / HRM
Pearson, Catherine M / HRM Deputy Director, Human Resources Management
Pimpedly, Samantha M / HRM Summer Hire Student
Richardson, Octavia M / HRM Chief Employee/Labor Relations
Stone, Rachel M / HRM Administrative Specialist
Thompson, Brenda M / HRM Benefits Expert
Tourville, Sarah M / HRM Administrative Support Assistant, Temp
Weaver, Ethel M / HRM Expert
Baker, Glenda M / HRM / O Human Resources Specialist
Corey, Richard M / HRM / O Benefits Assistant
Edwards, Carol M / HRM / O HR Benefits Specialist
Hines, Lorine M / HRM / O HR Specialist
Jackson, Sheran M / HRM / O HR Specialist
Lyons, Kenya M / HRM / O Human Resources Assistant
Oster, Mary M / HRM / O Human Resource Specialist
Starghill, Lisa M / HRM / O Human Resource Assistant
Torruella, Ramberto M / HRM / O Human Resource Specialist
Baker, Ruth M / HRM / SYS Payroll Services Specialist
Catchings, Juanita M / HRM / SYS Program Analyst
Mason, LaTasha M / HRM / SYS Program Analyst(Payroll Specialist)
Miles, Regina M / HRM / SYS Senior Systems Analyst
Carbone, Richard M / OBO Chief, Overseas Building Operations
Glover, Tiffany M / OBO Program Analyst
Lawrence, Marjorie M / OBO Administrative Assistant
Barnett, Louis M / OESS Chief, Office of Executive Selection and Support
Hergott, Matthew M / OESS Volunteer
Martin, Pamela M / OESS Country Director At Large
Mikolaitis, Michael M / OESS Program Assistant
Timmons, John M / OESS Expert Consultant
Alva-Arellano, Miriam OACM Administrative Support Assistant
Cherry, Mark OACM Contract Specialist
Dawes, Judith OACM Deputy Chief Acquisition Officer
Fountain, Carey OACM Chief Acquisition Officer
Giganti, Thomas OACM Intern
Hewlett, Kathleen OACM Contract Specialist
Kellier, Antoinette OACM Off-site Compusearch Contractor
Linden, Kevin OACM Supervisory Contract Specialist
Miller, Deborah OACM Contract Specialist
Nelson, Rodney OACM Expert
Palin, Garnel OACM Contract Specialist
Pisone, Thuy OACM Contract Specialist
Schank, James OACM Contract Specialist
Scott, Eugene OACM Policy & Support Analyst
Shell, Jennifer OACM Supervisory Contract Specialist
Steele, Alicia OACM Commercial Items Acquisitions Manager
Name Office Title
Arganza, Girlyn SS Social Science Analyst
Dalton, David SS Chief, Information and Personnel Security
Gibson, Rachel SS Administrative Officer
Hogan, Patrick SS Associate Director for Safety and Security
Lam, Young SS Data Analyst
Ritterpusch, Beth SS Safety and Security Specialist
Sink, Daryl SS Chief, VSOS
Abadula, Mohammed SS / EPPTE Security Guard
Anaele, Edwin SS / EPPTE Security Guard
Dancil, Michael SS / EPPTE Security Guard
Desta, Abebe SS / EPPTE Monument Parking Guard/Security Guard
Fuentes, Penni SS / EPPTE Security Guard
Madison, Ethan SS / EPPTE
McIntire, John SS / EPPTE Physical Security Specialist
Smith, Jamie SS / EPPTE COOP Support Specialist
Sparks, Amelia SS / EPPTE Physical Security Assistant
Stasiowski, Steven SS / EPPTE Chief, EPPTE
Bertini, Francis SS / IPSS Contract Investigator
Brown, Donna SS / IPSS Contract Investigator
Burnett, David SS / IPSS Contract Investigator
Casteel, Doris SS / IPSS Personnel Security Specialist
Cobb, William SS / IPSS Contract Investigator
Dambrosio, George SS / IPSS Contract Investigator
Dudash, Robert SS / IPSS Contract Investigator
Dutko, Bernard SS / IPSS Contract Investigator
Few, Edward SS / IPSS Contract Investigator
Guin, Kenneth SS / IPSS Contract Investigator
Hall, Ronald SS / IPSS Contract Investigator
Jaffa, Joseph SS / IPSS Expert
Magruder, A. SS / IPSS Contract Investigator
Meyer, Allan SS / IPSS Contract Investigator
Ryan, Richard SS / IPSS Contract Investigator
Sanchez-Perojo, Jesus SS / IPSS Personnel Security Specialist
Shedlick, Thomas SS / IPSS
Shillinger, James SS / IPSS Contract Investigator
Stanford, Edward SS / IPSS Contract Investigator
Stohrer, Donald SS / IPSS Contract Investigator
Torres, Gerard SS / IPSS Contract Investigator
Wilson, Kenneth SS / IPSS Contract Investigator
Allen, John SS / O PC Safety & Security Officer-South Africa
Buchanan, David SS / O PC Safety & Security Officer-Ukraine
Cadet, Dawn Maria SS / O PC Safety & Security Officer-Thailand
Cullen, Kelly SS / O PC Safety & Security Officer-Fiji
Fitzgerald, Michael SS / O PC Safety & Security Officer-Togo
Fleisig, David SS / O PC Safety & Security Officer-El Salvador
Hobson, Edward SS / O PC Safety & Security Officer-Kenya
Shouba, Neil SS / O PC Safety & Security Officer-Peru
Bernhard, Cathey VRS Administrative Specialist
Brooks, Charles VRS Associate Director
Eliason, Jeremiah VRS Special Assistant
McGill, Mada VRS VRS CHOPS
Sayer, Patricia VRS Chief Admin Officer
McCabe, Lisa VRS / DP Program Specialist
Quinn, Cameron VRS / DP Director of the Office of Domestic Programs
Coggins, Rebecca VRS / DP / OUP FELLOW/USA STUDENT AIDE
Conoboy, Eileen VRS / DP / OUP Director, Office of University Programs
Driver, Julie VRS / DP / OUP Program Manager, Fellows/USA
Eskew, R VRS / DP / OUP Assistant Director, Master's International
Groome, Heather VRS / DP / RVS Returned Volunteer Services Admin Assistant
Michon, Robert VRS / DP / RVS DP Assistant Director, RVS & PC Week
Nguyen, Vivian VRS / DP / RVS Peace Corps Week Program Specialist
Robinson, Bonnie VRS / DP / RVS RVS Program Assistant
Rosen, Traci VRS / DP / RVS Intern
Scanlon, Craig VRS / DP / RVS Intern
Amesquita, Christopher VRS / DP / WWS Marketing Specialist, WWS
Bragdon, Laurina VRS / DP / WWS World Wise Schools Intern
Caldwell, Sally VRS / DP / WWS Director, Coverdell World Wise Schools
Clark, Amy VRS / DP / WWS Education Program Specialist
Dixon, Leah VRS / DP / WWS World Wise Schools Intern
Graebner, Riley VRS / DP / WWS Program Analyst
Hirschland, Roger VRS / DP / WWS World Wise Schools Writer/Editor
Morales, Melissa VRS / DP / WWS IT Specialist
Rozanich, Istvan VRS / DP / WWS Logistics Assistant
Kendrick, Bartel VRS / OPS / MR National Outreach and Diversity Manger
Pettaway, Linda VRS / OPS / MR Minority Recruitment Specialist
Buyanova, Anastasia VRS / OPS / P Administrative Assistant
Carey, Patrick VRS / OPS / P Sup. Volunteer Placement Specialist
Dauer, David VRS / OPS / P Volunteer Placement Specialist
Dennis, Jolie VRS / OPS / P Placement Officer
Drickey, Carmen VRS / OPS / P Placement & Assessment Assistant
Fischer, Brianna VRS / OPS / P Volunteer Placement and Assessment Specialist
Haloski, Yung-Mei VRS / OPS / P Supervisory Placement Specialist
Jacobson, Steven VRS / OPS / P Placement & Assessment Assistant
Joy, Evelyn VRS / OPS / P
Kolaja, Andrej VRS / OPS / P Placement Manager
Mark, Julia VRS / OPS / P Consultant
Marshall, Reuben VRS / OPS / P Volunter Placement Specialist
Mendelson, Amanda VRS / OPS / P Placement & Assessment Assistant
Naumovski, Igor VRS / OPS / P Volunter Placement Specialist
Njoku, Maria VRS / OPS / P Student Aide
Quizon, Michael VRS / OPS / P Program Analyst
Romeo, Paul VRS / OPS / P Placement Eligibility Specialist
Schroepfer, Katherine VRS / OPS / P Assessment and Placement Assistant
Schwenk, Matheu VRS / OPS / P Suitability & Security Specialist
Sears, Stephanie VRS / OPS / P Student Intern
Smith, Ryan VRS / OPS / P Intern
Thompson, Julie VRS / OPS / P Placement and Assessment Specialist
Wagner, Joye VRS / OPS / P Volunteer Placement Specialist
Winter, Brennan VRS / OPS / P Assessment and Placement Assistant
Zoller, Suzanne VRS / OPS / P Placement and Assessment Specialist
Reeder, Roslyn VRS / OPS / R Program Analyst
Sha'ir, Rasul VRS / OPS / R Minority Recruitment Specialist
Sullivan, Dorothy VRS / OPS / R Recruitment Support Manager
West, Amelia VRS / OPS / R Student
Allen, Jennifer VRS / OPS / R / ATL Administrative Officer
Ayers, Kenton VRS / OPS / R / ATL Regional Manager
Curley, Debbie VRS / OPS / R / ATL Recruiter
Golden, Kimberly VRS / OPS / R / ATL Admin Clerk
Jenkins, Michael VRS / OPS / R / ATL Recruiter
Jessop, Kyle VRS / OPS / R / ATL RECRUITER
Judy, Caleb VRS / OPS / R / ATL Regional Recruiter
Kern, Jean VRS / OPS / R / ATL Recruiter
Langehaug, Thomas VRS / OPS / R / ATL Recruitment Coordinator
Leavitt, David VRS / OPS / R / ATL PUBLIC AFFAIRS SPECIALIST
Peters, Valerie VRS / OPS / R / ATL Recruiter
Scott, Colleen VRS / OPS / R / ATL Recruiter
Arena-DeRosa, James VRS / OPS / R / BOS Regional Manager
Birdsall, Daniel VRS / OPS / R / BOS Recruiter
Delaney, Susanne VRS / OPS / R / BOS Recruitment Coordinator
Gaffney, Robert VRS / OPS / R / BOS Administrative Clerk
Kaminski, Serette VRS / OPS / R / BOS Public Affairs Intern
McCaffrey, Paul VRS / OPS / R / BOS Recruiter
O'Brien, Joanna VRS / OPS / R / BOS Public Affairs Specialist
Perkins, Rebecca VRS / OPS / R / BOS Regional Recruiter
Quill, Meghan VRS / OPS / R / BOS Intern
Sommers, Kenneth VRS / OPS / R / BOS Administrative Officer
Strauss, Joshua VRS / OPS / R / BOS Regional Recruiter
Zuk, January VRS / OPS / R / BOS Recruiter
Arnold, Maureen VRS / OPS / R / CHI Administrative Officer
Ategou, Elizabeth VRS / OPS / R / CHI Regional Recruiter
Clark, Tara VRS / OPS / R / CHI Administrative Clerk
Dane, Michael VRS / OPS / R / CHI Recruitment Coordinator
Diatta, Jamie VRS / OPS / R / CHI Recruiter
Domangue, Hazel VRS / OPS / R / CHI Recruiter
Johnson, Clifton VRS / OPS / R / CHI Recruiter
Kittrell, Mark VRS / OPS / R / CHI Recruiter
Koch, Virginia VRS / OPS / R / CHI Regional Manager
Montero, Alfonso VRS / OPS / R / CHI Recruiter
O'Connor, Kathryn VRS / OPS / R / CHI Recruiter
Schattner, Aimee VRS / OPS / R / CHI Regional Recruiter
Surdin, Kenneth VRS / OPS / R / CHI Recruiter
Teiken, Carrie VRS / OPS / R / CHI Administrative Clerk
Torres, Christine VRS / OPS / R / CHI Public Affairs Specialist
Wolf, Monique VRS / OPS / R / CHI PAS Clerk
Borders, Shannon VRS / OPS / R / DAL Public Affairs Specialist
Gannon, Erica VRS / OPS / R / DAL Recruiter
Garvin, Samantha VRS / OPS / R / DAL Recruiter
Laughlin, Cecil VRS / OPS / R / DAL Recruiter
Lopez, Anita VRS / OPS / R / DAL Administrative Clerk
Lucking, Charles VRS / OPS / R / DAL Regional Recruiter
Mays, Estella VRS / OPS / R / DAL Diversity Specialist
Mendieta, Daniel VRS / OPS / R / DAL Recruitment Coordinator
Reibenspies, Gail VRS / OPS / R / DAL Administrative Specialist
Sugarek, Sharon VRS / OPS / R / DAL Regional Manager
Tucker, Linda VRS / OPS / R / DAL Recruiter
Bartfeld, Sarah VRS / OPS / R / DC Recruiter
Castro, Francoise VRS / OPS / R / DC PUBLIC AFFAIRS ASSISTANT
Chapman, Stephen VRS / OPS / R / DC Public Affairs Specialist
Doerr, Elizabeth VRS / OPS / R / DC Recruiter
ElDorry, Alei VRS / OPS / R / DC Recruiter
Ferguson, Sherlene VRS / OPS / R / DC Recruiter
Gautier, Lee VRS / OPS / R / DC Intern
Greiner, Phil VRS / OPS / R / DC Administrative Specialist
Johnson, Burgundie VRS / OPS / R / DC RECRUITER
Kneedler, Lynn VRS / OPS / R / DC Regional Manager
Lui, John VRS / OPS / R / DC Intern
Mofsowitz, Robyn VRS / OPS / R / DC Recruitment Coordinator
Nikolaeff, Jennifer VRS / OPS / R / DC RPCV Center Coordinator
Olden, Rachelle VRS / OPS / R / DC Regional Recruiter
Papp, Evan VRS / OPS / R / DC Regional Recruiter
Wagner, W. VRS / OPS / R / DC Recruiter
Weber, Mark VRS / OPS / R / DC Administrative Clerk
Casteel, Leah VRS / OPS / R / DEN Administrative Officer
Curren, Nancy VRS / OPS / R / DEN Regional Manager
Farrell, Emily VRS / OPS / R / DEN RECRUITMENT COORDINATOR
Forrest, Kenneth VRS / OPS / R / DEN Recruiter
Hogue, Matthew VRS / OPS / R / DEN Regional Recruiter
Marciniak, Jennifer VRS / OPS / R / DEN Recruiter
Merkin, Andrew VRS / OPS / R / DEN Recruiter
Morris, Clara VRS / OPS / R / DEN Recruiter
Stange, Lacey VRS / OPS / R / DEN Recruiter
Thiare, Jill VRS / OPS / R / DEN Public Affairs Specialist
Briery, David VRS / OPS / R / LA Public Affairs Specialist
Chou, Sherry VRS / OPS / R / LA Public Affairs Support Clerk
Clark, Shellye VRS / OPS / R / LA RECRUITER
Elliott, Kevin VRS / OPS / R / LA Recruiter
Gallardo, Jack VRS / OPS / R / LA Administrative Officer
Hall, Jacob VRS / OPS / R / LA Recruiter
Humphries, Lindsay VRS / OPS / R / LA Regional Recruiter
Paloutzian, Allan VRS / OPS / R / LA Recruiter
Robinson, Robert VRS / OPS / R / LA Regional Manager
Salazar, Michael VRS / OPS / R / LA Recruitment Coordinator
Sparrow, Kevin VRS / OPS / R / LA Recruiter
Tadeo-Kern, Carmen VRS / OPS / R / LA Administrative Clerk
Wilson, Tori VRS / OPS / R / LA Recruiter
Brouillard, Rebecca VRS / OPS / R / MIN Administrative Clerk
Duve, Tammy VRS / OPS / R / MIN Recruiter
Gerber, Allen VRS / OPS / R / MIN Regional Manager
Green, Brian VRS / OPS / R / MIN Recruiter
Holmes, Susan VRS / OPS / R / MIN Administrative Officer
Kattner, Ryan VRS / OPS / R / MIN Recruiter
McGillivray, Erin VRS / OPS / R / MIN Recruiter
O'Dell, Colleen VRS / OPS / R / MIN Recruitment Coordinator
Storck, Kristina VRS / OPS / R / MIN RECRUITER
Wolf, LeeAnn VRS / OPS / R / MIN Recruiter
Baker, Melissa VRS / OPS / R / NY Recruitment Coordinator
Bowers, Jason VRS / OPS / R / NY Recruiter
Burtless, Andrew VRS / OPS / R / NY Recruiter
Cheal, Beryl VRS / OPS / R / NY Temporary Regional Recruiter
Greene, George VRS / OPS / R / NY Administrative Clerk
Greep, Anthony VRS / OPS / R / NY Administrative Officer
Jennings, Molly VRS / OPS / R / NY Public Affairs Specialist
Kabia, Amie VRS / OPS / R / NY Recruiter
Michael, Teresa VRS / OPS / R / NY Regional Recruiter
Rushin, Harold VRS / OPS / R / NY Administrative Clerk
Small, Shannon VRS / OPS / R / NY REGIONAL RECRUITER
Tilbury, Jody VRS / OPS / R / NY Regional Recruiter
Wampler, Damian VRS / OPS / R / NY REGIONAL RECRUITER
Wickes, Vincent VRS / OPS / R / NY Regional Manager
Wong, Rebecca VRS / OPS / R / NY Regional Recruiter
Blackwelder, Wayne VRS / OPS / R / SEA Regional Manager
Congdon, Julie VRS / OPS / R / SEA Recruiter
Hagenow, Jennifer VRS / OPS / R / SEA Recruiter
Hansen, Neal VRS / OPS / R / SEA Recruiter
Lawent, Melissa VRS / OPS / R / SEA Regional Recruiter
Lee, Maria VRS / OPS / R / SEA Public Affairs Specialist
Lindberg, Kathleen VRS / OPS / R / SEA Administrative Officer
Magorrian, Matthew VRS / OPS / R / SEA Administrative Clerk
Pongkhamsing, Chan VRS / OPS / R / SEA Recruiter
Swanson, Catherine VRS / OPS / R / SEA Recruitment Coordinator
Wesen, Chad VRS / OPS / R / SEA REGIONAL RECRUITER
Allen, Janet VRS / OPS / R / SF Regional Office Manager
Bosustow, Nick VRS / OPS / R / SF Regional Recruiter
Contreras, Andrew VRS / OPS / R / SF Recruitment Coordinator
Culp, Lindsay VRS / OPS / R / SF Recruiter
Driscoll, Heather VRS / OPS / R / SF Recruiter
Ellisen, John VRS / OPS / R / SF Volunteer
Lewis, Barbara VRS / OPS / R / SF Admin Clerk
Petersen, Marilyn VRS / OPS / R / SF Regional Recruiter
Sargent, Nathan VRS / OPS / R / SF Public Affairs Specialist
Standifird, Veronica VRS / OPS / R / SF Regional Recruiter
Wu, Karen VRS / OPS / R / SF Volunteer
Beckwith, Cherese VS Staffing Analyst
Brooks, Deborah VS Administrative Assistant
Hamilton, Jeannine VS Administrative Officer
Lanier, Verle VS Associate Director for Volunteer Support
Abboud, Judith VS / MS Post-Service Nurse
Asante, Barbara VS / MS Field Support Nurse
Ashley, Clinton VS / MS Health Benefits Technician
Austin, James VS / MS Post Service Nurse
Auzenne, Adrienne VS / MS Program Analyst
Backstrom, Lisa VS / MS Medical Screening Assistant
Banks, Richard VS / MS Surveillance & Tracking Coord.
Behr, Shannon VS / MS Field Support Assistant
Best, Latoya VS / MS Medical Records Clerk
Bhagat, Pooja VS / MS
Blount, Merry VS / MS Program Analyst
Brogan, Barbara VS / MS Screening Nurse
Bryant, Sally VS / MS Screening Nurse
Bucksell, Jan VS / MS Health Benefits Assistant
Carney, Catherine VS / MS Computer Programmer Analyst
Castillo, Teresa VS / MS Expert
Cooper, Annise VS / MS Screening Nurse
Davis, Herma VS / MS Medical Records Supervisor
Deady, Emilie VS / MS Deputy Director
Dobbins, Diana VS / MS Field Support Nurse
Donnelly, Linda VS / MS Post Service Nurse
Downs, Dennis VS / MS Medical Support Supervisor
Duffy, Charles VS / MS
Duffy, Karol VS / MS Field Support Nurse
Eason, Toni VS / MS Screening Nurse
Eyasu, Almaz VS / MS Field Support Assistant
Farmer, William VS / MS Field Support Nurse
Fitzgerald, Mary VS / MS Screening Nurse
Gainer, Irene VS / MS Post-Service Manager
Garrett, Janine VS / MS Medical Records Clerk
Godfrey, Rena VS / MS Physician Assistant
Goodman, Brenda VS / MS Field Support Manager
Gordon, Robert VS / MS Screening Nurse
Hamilton, Lisa VS / MS Expert
Hutchison, Kia VS / MS Medical Records Clerk
Janning, Rebecca VS / MS Expert
Kim, Kenneth VS / MS Chief, Quality Improvement
Korhonen, Christine VS / MS Epidemiologist
Kremenski, Thomas VS / MS Post -Service Nurse
Krieg, Matthew VS / MS Medical Screening Assistant
Ladd, Janet VS / MS Screening Nurse
Leishman, Martha VS / MS PCMO Program Coordinator
Mascarinas, Marjorie VS / MS Field Support Nurse
Menzenwerth, Mary VS / MS Post-Service Nurse
Meyer, Mary VS / MS Screening Nurse
Mitchell, Angela VS / MS Health Benefits Specialist
Mitchell, Mary VS / MS Medical Records Manager
Mourer, Jane VS / MS Screening Nurse
Navin, Lesley VS / MS Screening Nurse
Parris, Ruth VS / MS Contracts Manager
Phillips-Pula, Lois VS / MS Student Intern
Pino, Carmine VS / MS Field Support Nurse
Plante, Agnes VS / MS Screening Nurse
Rashford, Venice VS / MS Post-Service Nurse
Regan, Susan VS / MS Screening Nurse
Richmond, Donna VS / MS Health System Specialist
Saxman, Scott VS / MS Director, Office of Medical Services
Shepherd, Tangie VS / MS Health Benefits Specialist
Skrtic, Kimberly VS / MS PTO
Stanton, Lorraine VS / MS Screening Nurse
Toney, Crystal VS / MS Customer Service Representative
Vause, Debra VS / MS Screening Nurse
Ward, Charlene VS / MS Expert
Washington, Anthony VS / MS Medical Screening Assistant
Webb, Irwin VS / MS Chief, Clinical Programs
Yang, Judith VS / MS
Bennett, LaWanda VS / MS / REC Dental Assistant
Height, Nkeshai VS / MS / REC COS Analyst
Mack, Vivian VS / MS / REC Medical Records Technician
Smith, Danielle VS / MS / REC Medical Reports Clerk
Spiegelman, David VS / MS / SCR Dental Consultant
Bono, Marilyn VS / SS Psych. Consultant
Carty, Jill VS / SS Special Services Officer
Kirkhorn, Robert VS / SS Director of Special Services
Mann, Tabitha VS / SS Special Services Officer
Pyle, Richard VS / SS Special Services Officer
Sanders, Jon VS / SS Special Services Officer
Swientek, Heather VS / SS Administrative Assistant